Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Maire Forsel: mida rohkem on maal inimesi, seda paremini kriisiolukordades toime tuleme

Foto: ERR

Leisi Lapikoja omaniku Maire Forseli artiklit, kuidas Eestis on raske olla aus väikeettevõtja, jagati Facebookis üle 1400 korra.

Jüri Muttika "Ringvaatest" käis menuki autoril Leisis külas.

Maire põhitöö on raamatupidamisteenus, mida ta osutab Rootsi. See on kaugtöö. "Kui räägime maaelust, siis see ei tähenda, et peab kartulit kasvatama või loomi pidama," räägib Maire.

Kuid raamatupidamisele lisaks tahtis ta ka midagi oma kätega teha. "Tükk aega ei tulnud mul meelde, et oskan õmmelda," meenutab ta. "Aga nõuka-ajal oskasid seda ju kõik - poes polnud riideid saada.

Maal ei tohi kõik kaardid ühel laual olla, pead endale tagatise looma. Kui ise enda eest ei seisa, siis kes seda teeb!

Avastasin enda jaoks ameerika lapitekid, tahtsin nende tegemist proovida.

Nägin kohe ära, et Eesti hindade juures ei saa lapitekkide pealt teenida. Kui tahad ausalt kõike teha, siis ei tasu ära.

Sellest hakkas tootearendus, kust jõudsin patjade juurde. Mul on oma bränd: lugusid jutustavad padjad."

Maire teeb koostööd kunstnik Kaido Olega, kelle näitus "Värdjad" Tallinna Kunstihoones inspireeris Maire padjadisaini. "Kaidoga on kokkulepe olemas, ta lubas ideed ka ise edasi arendada," selgitas Marie.

Facebookis avaldatud artikkel oli tal peas juba ammu. "Esimest korda kirjutasin lõppu, et jagage, et võimalikult paljud, kes poliitikaga tegelevad, seda loeksid.

Mida rohkem on maal inimesi, seda paremini me kriisiolukordades toime tuleme," selgitab Maire. Kuid ta möönab, et maaelu pole kergeks tehtud.

"Kõigil maaettevõtjatel, ka maapoodide omanikel, on raske - mitte et nad tööd ei viitsi teha, vaid maksud on liiga suured."

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: