Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Erika Salumäe igal hommikul: tere Päike, ma olen olemas ja tunnen ennast täna hästi!

Foto: ERR

Erika Salumäe elab juba 5 aastat Hispaanias. Praegu on ta üle hulga aja Eestis, reis venis viiruse tõttu planeeritust veidi pikemaks. Tema käigu eesmärk siin oli koostöös Eesti spordiorganisatsioonidega aidata kaasa meie noorsportlastele tingimuste loomisele lõunamaal treenimiseks.

Kas tõesti murdis meie kliima Salumäe kohe maha? „Ei tea kas see oli kliima, pigem viirus, mis mu eluolu siin pikendas,” ütleb Erika Salumäe „Ringvaatele”. „Homme hommikul kell 4 sõidan tagasi.”

Salumäe kiidab Eesti ja eriti hotelli Olümpia teenindust. „Pole nii head teenindus varem kusagil näinud.”

Oma tervisemurede, eelkõige seljahädade puhul pole ta sugugi kindel, et põhjus on tippsport. „Eks me ikka saame vanemaks ja siit-sealt hakkab logisema. Tänapäeva meditsiin on niivõrd hea, et arvan, et saame selle asja korda.
Eks ma ise tegelen ka enda tervisega. Ma ei saa jalgratast sõita ja jooksmas käia, aga ma teen hingamisteede ja kõhulihaste harjutusi, elan ikka harjumuspäraselt sportlikult,” räägib Salumäe.

Salumäe tuli siia selleks et saada kokku Sportlandi ja Olümpiakomiteega. „Rääkisime sellest, mis oli minu vajadus, kui tegin tippsporti – see oli lõunalaagrite võimalus. Tänapäeval ei ole midagi muutunud. Püüan igapäevaselt aidata, et Eesti sportlane saaks Lõunas laagerdada nii, et tal oleks seal võimalikult odav, olemas tingimused, arstiabi, elamine ja toitlustus."

Juba praegukäib Salumäe juures Hispaanias aastas paarsada meie noorsportlast laagerdamas. „Minu juures käijatest 1/5 on Eestist.”

Peamiseks erinevuseks Eesti ja Hispaania elu vahel on Salumäe arvates see, et Eestis on inimesed rusutud, naeratust on vähe. „Hispaanias avan hommikul akna ja räägin päikesega. Olen seal õppinud seda tegema,” jutustab ta. „See ei ole üldse imelik. Ütlen: Tere Päike, ma olen olemas ja tunnen ennast täna hästi. Ja Päike särab mulle palju paremini vastu.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: