2014. aasta Põhjala valguspärl on Ülemiste keskus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ülemiste keskuse parkla.
Ülemiste keskuse parkla. Autor/allikas: Pressimaterjal

Ülemiste keskus tunnistati parimaks 2014. aasta arhitektuuri- ja kujundusvalgustuse objektiks Tallinnas. Keskuse fassaadi valgustuslahendus pälvis tiitli Põhjala valguspärl Tallinnas 2014.

Arhitektuuri- ja kujundusvalgustuse hindamisel lähtutakse kolmest kriteeriumist – esteetilisest disainist ja valgustusprojekti kontekstist, tehnilisest disainist ning projekti maksumusest.

Komisjonile laekus hindamiseks viis valgustuslahenduse ettepanekut. Komisjon tunnistas parimaks arhitektuuri valgustuslahendusega objektiks Ülemiste keskuse fassaadivalgustuse, mis on välja ehitatud LED valgustite baasil ning ajaliselt ja erinevate värvikombinatsioonide varieerimise võimalustega valgustuslahendus.

Ülemiste keskuse fassaadi valgustuslahenduse autor on Norra arhitektuuribüroo AMB Architects. Valguslahenduse teostanudVolta Lumeni arendusjuht Madis Reivik sõnas, et selle välja töötamisel oli oluline, et lahendus muudaks pimedal ajal keskuse elavaks, orgaaniliseks ja sõbralikuks.

"Proovisime vältida 1990-ndatele omast mehaanilist rütmilist värvivaheldumist ning valisime sujuvama ja rahulikuma suuna," selgitas ta.

Fassaadi valgusmängu sisse-väljalülitamine toimub automaatselt päikesetõusu ja -languse järgi. Valgusmäng algab tund enne loojangut sisse ja lõppeb tund enne päikesetõusu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: