ERR vahendab vabariigi aastapäeva sündmusi kõigis kanalites ({{commentsTotal}})

Eesti lipp
Eesti lipp Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Vabariigi aastapäev algab rahvuslipu heiskamisega päikesetõusu ajal. Sel aastal teeb ETV otseülekande lipuheiskamisest nii Narvas kui ka Tallinnas. Sündmust kommenteerib reporter Indrek Treufeldt. Ülekanne algab kell 7.18.

Oikumeeniline jumalateenistus EELK Narva Aleksandri suurkirikust on ETV eetris kell 10.30. Jutlustab EELK peapiiskop Urmas Viilma ja laulab Sillamäe kammerkoor Mihhail Gorjušini juhatusel.

Otseülekanne kaitsejõudude paraadist Narvas on otse-eetris kell 11.55. Paraadi kommenteerivad Andres Kuusk ja kolonelleitnant Peeter Tali, reporter on Rasmus Kagge.

Riiklike teenetemärkide üleandmist näitab ETV kell 13. President Toomas Hendrik Ilves annab riiklikud teenetemärgid ligi sajale inimesele, kelle tubliduse lood näitavad Eesti paremaks ja hoolivamaks kasvamist. Eesti tänab ordenikavalere iseseisvuspäeva eel Virumaal, Rakvere teatris.

Vabariigi aastapäeval on veelkord võimalik vaadata Zaza Urušadze mängufilmi "Mandariinid", mis kandideerib parima võõrkeelse filmi Oscarile. Filmi esmaesitus on ETV eetris reedel, 20. veebruaril kell 21.40, kordus 24. veebruaril kell 16.

Eesti Vabariigi 97. sünnipäeva piduliku kontserdi otseülekanne on vaatajate ees kell 17.30. Riigi sünnipäeva tähistatakse kontserdi ja vastuvõtuga Ida-Virumaal Jõhvi kontserdimajas, kuhu on palutud üle 800 riigi-, ühiskonnaelu-, majandus- ja kultuuritegelase. Aastapäevakõne peab president Toomas Hendrik Ilves. Kontserdi kunstiline juht on Mart Koldits, dirigent Risto Joost, kunstnik Marko Mäetamm. Meeleolusid peopaigast vahendavad Margit Kilumets ja Grete Lõbu.

Kell 19.15 algab ETVs Vabariigi Presidendi ja proua Evelin Ilvese vastuvõtu ülekanne, mis jätkub ka pärast "Aktuaalset kaamerat". Uudistesaate ajal on võimalik vastuvõtu jälgimist jätkata ERRi portaalis.

Vikerraadio hommikuprogramm kajastab lipuheiskamistseremooniat ja paraadi ettevalmistusi Narvas. Aasta lõpus külastasid tuntud artistid Vikerraadiot ning andsid live-kontserte. Vabariigi aastapäeval kell 13.05 on eetris valik esitusi, üles astuvad Uku Suviste, Rebecca Kontus, Vaiko Eplik, Helin-Mari Arder ja Teet Raik, Birgit Õigemeel ja Mihkel Mattisen, Luisa Värk ja Karl Kanter ning Estonian Voices.

Arhitektuuriajaloolased Oliver Orro ja Mart Kalm räägivad kell 14.05 saates "Riik ja arhitektuur" riigi osast arhitektuuri arendamisel Eesti Vabariigi esimesel iseseisvusajal ja taasiseseisvunud Eestis. Muu hulgas on juttu ka riigikogu hoonest ja Kadrioru lossist.

Kell 16.05 on Sten Teppanil külas praegu välismaal kõige tuntum ja ka Eestiski väga populaarne popmuusika ansambel Ewert and The Two Dragons, kellel ilmub just 24. veebruaril uus plaat "Circles".

Nii Vikerraadio kui ka Klassikaraadio vahendavad kell 18 otseülekandes piduliku vabariigi aastapäeva kontserdi Jõhvi Kontserdimajast. Kell 21 kuuleb saates "Salmik" valikut eesti poeetide luuletustest, mis räägivad meie maast ja elust.

Klassikaraadios kuuleb vabariigi aastapäeval kauneid hetki Eesti kontserdisaalidest ja laulupeolt “Aja puudutus, puudutuse aeg”. Kõlab Peep Lassmanni hiljutise klaveriõhtu salvestus, Markus Järvi intervjuu režissöör Elmo Nüganeniga ja saade Hirvo Survaga. Pärast vabariigi aastapäeva piduliku kontserdi ülekannet on kell 19 eetris helisalvestus Brüsselis mullu 9. novembril toimunud kontserdilt “1000 häält rahu nimel”, kus osaleb Eesti koor Voces Musicales, hiigelkoori dirigeerib Andres Mustonen.

Raadio 2 mängib vabariigi aastapäeval ainult eesti muusikat. Kell 20 kommenteerivad Andrus Kivirähk ja Mart Juur saates "Rahva omakaitse" presidendi vastuvõttu.

Raadio 4 vahendab hommikust lipuheiskamist Narvast ja Tallinnast, kaitseväe paraadi Narvast ja Vabariigi Presidendi kõne Jõhvi kontserdimajast. Kavas on Eesti lähiajalugu käsitlev saade, milles Raivo Vare ja Jüri Raidla meenutavad 90ndate algusaastaid. Stuudiosse on oodata eelmisel aastal suuri töösaavutusi ja kõrgeid tiitleid saanud külalisi: epeevehkleja Erika Kirput, dirigente Galina Grigorjevat ja Hirvo Survat, režissöör Elmo Nüganeni ja laulja Marju Länikut. Raadio 4 pidupäeva eriprogramm juhib Dina Prussakova.

ERRi uudisteportaal teeb ühe kaamera otseülekande paraadist, kus kõigil marssijate sugulastel ja sõpradel on võimalik tuttav nägu ekraanil üles leida. Samuti näeb veebiotseülekannet Jõhvi kontserdimaja fotoseina juurest, kuhu külalised liiguvad kätlemise järel. Ülekanne jätkub ka "Aktuaalse kaamera" ajal ja hiljem peolt tantsusaalis. Portaalis on järelvaadatavad kõik ETVs ülekantud sündmused tähtsast päevast.

Toimetaja: Rutt ErnitsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: