Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Väike arvuti Raspberry Pi annab võimaluse oma suured ideed ellu viia

Raspberry Pi on prototüüpimisplatvorm, mis võiks olla abiks kõigile neile, kes soovivad leiutada midagi uut.

Raspberry Pi saab ühendada väga erinevate masinate külge, mille tegevust on võimalik selle kaudu juhtida. "Tegemist on väikese arvutiga, millele saab ühendada järgi kuvari, klaviatuuri, hiire, erinevad sensorid. Liigutada füüsilisi asju," selgitas Skeemipesa eestvedaja Heigo Mõlder "Ringvaates".

Raspberry Pi on väga väikese võimsusega, mistõttu on seda väga hea kasutada lihtsamate asjade jaoks, mis suurt võimsust ei vaja.

"Ringvaate" stuudiosse olid Skeemipesa eestvedaja Heigo Mõlder ja programmeerija Madis Kaasik näiteks kaasa võtnud 3D printeriga valmistatud tanki, mis aitab Raspberry Pi abil uurida kohti, kuhu inimene ise minna ei tahaks. Tanki saab juhtida nutitelefoni abil ja samal viisil näha ka seda, mida tanki kaamera näeb.

Internetist on kõigil võimalik tanki ehitamiseks vajalik ka alla laadida. "Iga inimene, kes ei ole insener, aga kes tahaks sellisele tankile mingi aplikatsiooni leida, näiteks midagi uurida või kuhugi torusse sõita - ta saab selle alla laadida, ta saab need asjad ja juhendid kõik internetist kätte ja ta saab seda asja edasi arendada," selgitas Kaasik.

Teiseks kavalaks näiteks on nutikas linnumaja, mis teeb igast külastajast pildi ning annab teada, kui lindude toit otsa saab. Kõik majad on omavahel ühendatud ning kui sinu majas parasjagu kedagi ei ole, siis võid interneti vahendusel näha hoopis naabri linnumaja külalisi.

"Linnuhuvilisi maailmas on tohutult palju," tõdes Mõlder. Näiteks Suurbritannias on uuringute järgi 60% neid inimesi, kes linde oma akna taga toidavad. Samas ei ole siiani arendatud väga palju nutikaid linnumaju, mistõttu loodab mees ka oma leiutisele küllalt laia turu leida.

Toimetaja: Kertu Loide

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: