Lauluväljakul võistlesid tiibeti tõugu koerad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinna lauluväljaku ruumid olid täna tiibetlaste päralt, küll mitte inimeste, vaid hoopis koerte näitusesaalina. Teist korda toimus ametlik rahvuslik Tiibeti koeratõugude näitus.

Näitus oli pühendatud dalai-laama 80. sünnipäevale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kohale oli sõitnud koeraomanikke ka teistest riikidest, näiteks Vljatšeslav, kelle mastifid eristusid teistest suure kasvu poolest, tuli siia Peterburist.

"Valvamise, kodu kaitsmise pärast võtsime just selle koera. 12 aastat tagasi võtsime selle tõu, pärast aga kiindusime, hakkas tõug meeldima ja nüüd tegeleme ka tõuaretusega," selgitas ta.

Kuna tegemist oli ametliku võistlusega, valiti välja ka võitjad. Selleks, et koera parimast küljest näidata, tuli rõhku panna ka välimusele ja vahetult enne ringi minekut andsid omanikud koerale veel viimast lihvi.

Tiibetis korduvalt käinud ja sealt omale ka mastifid toonud Roy Strider rääkis huvilistele oma koeri tutvustades, et paraku on Lääne standardite järgi oluline vaid Tiibeti mastifite välimus, samas kui Tiibetis, Mongoolias, Bhutanis ja Nepalis on oluline koera tervis ja töövõime. Kõige tähtsam seda tõugu koera kasvatamise juures on saavutada temaga vaimne kontakt.

"On ka selline ütlus, et koerad toodi Tiibetist ära füüsilisel kujul, aga tarkvara jäeti maha, väga soovitatav on omada rändkarjakasvataja elutempot, meelelaadi ja suhtumist maailma asjadesse, enne kui hakata endale Tiibeti mastifit soetama," räakis Strider.

Eelkõige iseloomustab seda koeratõugu isepäisus, sest ta on harjunud aastasadade vältel üksi otsuseid langetama.

Roy Strider soovitab soojalt kasutada Tiibeti mastifit karjakaitsekoerana, sest tema Mantra kaitseb tiibeti jakke, kihnu maalambaid, eesti ja šveitsi kitsi ning eesti tõugu hobuseid edukalt nii huntide kui karude eest.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: