Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Meremuuseum tegi järjekordse külastajate rekordi

Meremuuseumis sai heita pilgu Titanicu aaretele
Meremuuseumis sai heita pilgu Titanicu aaretele Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Meremuuseum lõi taas Eesti muuseumite külastusrekordi – kokku käis 2014. aastal muuseumis 403 400 külastajat. Eelmine rekord pärineb 2013. aastast, kui külastajaid oli 358 000.

Meremuuseumi direktori Urmas Dresen ütles, et tema hinnangul on tegemist märkimisväärse tulemusega, mille üle tasub rõõmu tunda. "Eestimaalased ja meie külalised tahavad mereajaloo lugusid kuulda,“ kinnitas ta pressiteate vahendusel.

Lisaks tõusujoones liikunud Lennusadama külastusnumbritele, millesse andis suure panuse ka Titanicu näitus, on viimastel aastatel rohkem külalisi jõudnud ka paksu Margareetasse. Eesti üht vanimat püsinäitust paksu Margareeta suurtükitornis käidi sarnasel tasemel viimati vaatamas 1980ndatel. Sinna jääb ka torni külastusrekord, mil 1987. aastal külastas Eesti riiklikku meremuuseumit 121 042 inimest. "Inimeste huvi ajaloolise torni vastu on jätkuv, kuid püsinäitus vajab kaasajastamist ning vana torn korralikku remonti, seega loodame, et lähiaastatel saame ka Paksu Margareetat uuendada ning näha taas kolmekümne aasta taguseid külastajanumbreid," avaldas muuseumi direktor lootust.

2015. aasta toob Meremuuseumisse kokku viis näitust. Viimast nädalat on võimalik tutvuda näitusega "Meri riidekapis" lennusadamas. 12. veebruaril avatakse lennusadamas suur käed-külge näitus loodusjõududest, laevadest ja mereajaloost "Ujub või upub" ja augusti lõpus selle aasta suur välisnäitus "Võidujooks maailma lõppu", mis räägib kahe mehe, Roald Amundseni ja Robert Falcon Scotti võitlust lõunapooluse vallutamisel. Paksus Margareetas on 26. aprillini võimalik tutvuda maalidega purjelaevade kuldajastust näitusel "Merele maalitud purjed" ning suve alguses avatakse suurtükitorni ajalugu tutvustav näitus, mis jääb avatuks 2016. aasta suveni.

403 400 külastajast käis 2014. aastal lennusadamas 321 700 ja paksus Margareetas 81 700 inimest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: