Video: Erik Morna jagab R2 Aastahiti meeleolukamaid hetki ({{commentsTotal}})

Foto: Arne Holm/R2

Raadio 2 toimetaja Erik Morna sõelus välja juhtumid, mis võiksid kategoriseeruda R2 Aastahitis kurioosumi rubriiki ning jagas neid ka kuulajate-vaatajatega.

Aastal 2004. laulsid eestlased sageli rumeeniakeelset fraasi "maijahi". Laul "Dragostea Tin Tei" oli nii popp, et tekitas olukorra, kus sama laul jõudis lausa kolmes erinevas esituses R2 Aastahiti tabelisse. Välismaa tabelis oli O-Zone'i "Dragostea Tin Tei" originaalina, nende kopeerijad Rumeeniast platseerusid kohale number kuus. Ka eesti keeles sai laul kaveri ja Hellade Vellede esituses jõudis "Maija" 20ndate piirimail.

Aastal 2010 oleks R2 Aastahiti tabelis olnud äärepealt aga kullafondi kuuluv "Suusabaasi tantsupidu" ehk "Vana klaver". "Nimelt aasta varem Suurbritannias tekkis kellelgi idee, et nende imalate "Pop Idoli" ja "X-Factori" võitjate asemel võiks olla jõulutabeli tipus olla vana hea "Rage Against The Machine". Tänu Facebooki ja Youtube'i kampaaniatele läks see neil korda ja sellest võtsid õppust Lõuna-Eesti tüübid, kes korraldasid samasuguse ürituse Eestis Aastahiti ajal, aga nende lemmik oli Kalmer Tennosaare "Vana klaver". Me jälgisime seda valimist suure hoolega - kuidas hääled laekusid, kuidas Kalmer Tennosaar tõusis aina kõrgemale ja meil oli korraga mõte, et mis saab. Meil tuleb Aastahiti ülekanne televisioonis ja mida me teeme, kui võidab Kalmer Tennosaar, kes oli juba kuus aastat meie seast lahkunud. Õnneks spurtisid ette Ott ja Koit ja panid selle asja kinni. Kalmer Tennosaar sai viienda koha," meenutas Erik Morna. "Vana klaver" hakkas aga elama oma elu ja sai mitu uusversiooni.

Aastahiti galadest on aga üks, mis on Erik Mornale teistest oluliselt eredamalt meelde jäänud. "See kord kui aastahiti gala toimus Telliskivis depoos, sest seal oli nii külm, et kuigi toimusid vaimustavad esinemised ja rokkisid bändid, siis käte plaksutamist ei olnud kuulda, sest kõigil olid käpikud käes," meenutas ta.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: