Ardo Ran Varres ja Peeter Volkonski panid uksed rääkima ({{commentsTotal}})

Foto: PM/Scanpix

Tänasest alates kuuleb kolmel päeval Vikerraadio "Laste lugude" ajal Peeter Volkonski ja Ardo Ran Varrese koostöös vaminud helikoomiksit "Ukse eksirännak", mis pakub lastele rohkesti põnevat kuulamist.

"Saksamaal panime tähele, et audioraamatud on hästi populaarsed ja lapsed armastavad neid kuulata. Vaatasime, et Eestis, need, mis on tehtud, on vanade lugude ülessoojendused, hästi palju on lauluplaate, aga kaasaegset juttu lastele audioraamatu kujul on vähe. Siis tekkiski mõte, et Peeter Volkonski võiks kirjutada meile ühe loo, kus peategelasteks on helid," rääkis Ardo Ran Varres "Vikerhommikus" helikoomiksi sünniloost.

"Lõpuks leidsime laheda teema, kus peategelaseks on uks, keda kutsutakse Prõmmiks. Kuna aga keelatakse prõmmida, siis ta kaotab oma nime ja läheb otsima helisid," heitis Varres valgust loo sisule.

Ardo Ran Varrese sõnul on see teos, mis pakub tõelist ilu just kuulates. Lugeda poleks seda nii põnev. "Ta oli päris keeruline töö – kõik need helid tuli ise salvestada. Heli on hästi kapriisne nähtus. Kui ta on õige, siis ta on õige, aga enamuse ajast on ta vale. See materjali vastupanu oli täiesti olemas, aga see käib igasuguse loomingulise töö juurde," rääkis ta.

Praeguseks on helikoomiks juba hästi vastu võetud. "Meil oli plaadiesitlus, kus oli klassitäis 4. klassi lapsi. Nad kuulasid tähelepanelikult, nad muhelesid ja reageerisid. See oli meile indikaatoriks, et see asi töötab. Peetri side lastega on täitsa olemas. Ta tabab õiget kammertooni," rääkis Varres.

Edaspidiseks on Ardo Ran Varresel veel mitu ilmekat ideed, mis võiks ka tegelikkuseks saada.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: