ERR-i spordiajakirjanik Alvar Tiisler alustas kaitseväes ajateenistust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Täna algas ligi kolmesajal noorel ajateenistus. Teiste seas alustas teenistust ka ERR-i sporditoimetuse ajakirjanik Alvar Tiisler.

Alvar Tiisler valmistus sõjaväkke minekuks juba hommikul, kui läbis traditsioonilise sõjaväerutiini ehk ajas esimese asjana habeme ära. Õhtul vara magama ta siiski ei jõudnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Lihtsalt liiga palju asju oli veel vaja ära uurida enne, kui ära minna, et natuke on kõigest ja kõigist puhkus, et viimased jutud ja viimased asjad veel üle vaadata," põhjendas sporditoimetaja.

Alvar Tiisler arvati Vahipataljoni sõjaväepolitseisse. Teenistuse jooksul püüab ta ennast arendada. Sellest, millised on sõjaväepolitsei igapäevased ülesanded tegelikult, tal veel aimu pole.

"Ma ootan seda, et ma saaks eluks mingisugusi oskusi, mida ma kindlasti praegusel ajal ei oska, ja ma arvan, et see on aeg iseendast ka arusaamiseks mingis mõttes, iseenda õppimiseks, et mida ma siis elus oskan ja milleks ma võimeline ja suuteline olen," arutles värske ajateenija.

Tulevikku teadmata puudub tal kaitseväe suhtes ometi igasugune hirm. "Ma arvan, et lihtsam on võtta sellest asjast kõik, mis annab, ja karta midagi ei ole mõtet," rõhutas Tiisler.

Kuigi noormehele ei meeldi mõte varahommikusest jooksust, sest see tõmbab ta pulsi väga kõrgele, siis loodab ta, et juba 300 päeva möödudes see nii enam pole

Vaatamata 11-kuulisele väljakutsele, mis algas täna, teab ta juba praegu kindlalt, mis temast pärast ajateenistust edasi saab.

"Ma lähen kohe esimese asjana tööle, et inimeste hulka ennast tagasi saada ja ma kindlasti tahan minna ühele pikemale puhkusele pärast seda," lubas Tiisler. "Aga fakt on see, et esimese asjana kindlasti tööle ja telemaja neljandale korrusele."

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: