Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Anne Velli: "Sinise lina" populaarsusest sain aimu alles nüüd

Anne Velli meenutas Vikerraadio saates "Korraks vaid", et "Horoskoop" tõi tema repertuaari terve rea toredaid laule, kuid oma suurima hiti "Sinise lina" ülisuurest populaarsusest sai ta aimu alles hiljaaegu.

"Horoskoobis" kõlas Anne Velli esituses ka Gennadi Tanieli ja Hando Runneli koostöös valminud "Südamevalu". Laulusõnad räägivad naiste raskest elust, kuid Anne sõnul olukord tegelikult nii täbar ei olnudki. "See oli tegelikult väga suure huumori ja satiiriga kirjutatud. Ega see ei olegi mul läbi pisarate pigistatud. See on rohkem nagu pilkelaul nende asjade peale. Väike kalambuur, üleolev. See ei olnud üldse nii, et peaks olema kõveras ja nutma. Oli lihtsalt lõbus laul. Natuke oli tõde ka sees, vint üle keeratud veidi," rääkis Velli.

Suurimaks hitiks kujunes aga saatuse tahtel "Sinine lina" ning seda lugu laulab Anne Velli sageli veel praegugi.

"Palju ma teda laulnud olen, ma ei oska öelda. Nii palju, kui ma olen kontserte teinud, nii palju ma teda laulnud olen. Kui mul on oma repertuaari valik, siis ikka palutakse. Mina ei saagi aru, miks ta nii populaarseks sai. Ma ei ole sellest ausalt öeldes siiamaani aru saanud. Ma ei teadnud üldse sellel ajal, et see lugu rahvale meeldis ja et see lugu populaarseks sai," rääkis Velli.

"Nüüd, aastaid hiljem, kui mind on hakatud kutsuma oma eakaaslaste pidudele ja laulma, siis ma saan nüüd teada, kuidas kõik ainult seda lugu mäletavad ja kuidas see lugu üleüldse neile ainult meeldibki. See oli mulle täiesti suureks üllatuseks. Kui ma plaadi tegin mõned aastad tagasi, siis ma mõtlesin, et ma ei teagi, mis ma selle plaadi nimeks panen. Aarne Valmis ütles, et jumal hoidku, mis sa üldse mõtled - loomulikult "Sinine lina". Kas sa siis ei tea, et ilma selle "Linata" sa ei olegi üldse mingi laulja," lisas ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: