Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: noor ja andekas Ingmar Kiviloo mängib pille, teeb filme ja kirjutab ajalooraamatuid

Noor Ingmar Kiviloo on mees nagu orkester - noorest east hoolimata pakatab ta talendist ning tegeleb kirglikult filmindusega ning armastab sellele lisaks ka musitseerida.

Praegu köidab Ingmarit Teise maailmasõja temaatika. See hakkas talle huvi pakkuma juba 5-aastaselt. "Vaatasin internetist erinevaid allikaid Teise maailmasõja kohta. Siis ma võtsin end kokku ja koostasin ühe raamatu. Siis ma illustreerisin seda. Kui see valmis sai, siis ma müüsin selle 5 euro eest õele," rääkis Ingmar ETV saates "Jõulutunnel".

Nüüd on ta pannud sõjalood filmidesse. "Meil on hästi palju sugulasi, kes on selle ajajärguga seotud. Minu vanavanavanaisa – ta oli ratsaväes ja tal oli hästi suur talu, aga sõja ajal see võeti ära," rääkis noormees.

Praeguseks on Ingmar teinud maailmasõja teemal 11 intervjuud. Kindlasti tahaks ta teha intervjuu ka Arvo Pärdiga.

Kuigi sõjateema on valus, tekitab see Ingmaris palju huvisid. "Ma tahtsin teada, kas selle teekonna jooksul oli ka midagi rõõmustavat," ütles ta.

Esimest korda sattus Ingmar filmi 4-5-aastaselt, see oli film "Üks mu sõber", kus partneriks oli Aarne Üksküla. Sellest filmist on tal veel praegugi mälestusi. "Ükskord oli nii, et oli kõige külmem talvepäev, me pidime Aarnega lumes kõndima. Mu saapad lasid vett läbi, mul oli hästi külm. Kokkuvõtteks mul oli pärast hästi külm olla," meenutas ta.

Filmitegu on poisis aga üha süvenenud ning praegu õpib ta BFMis filmitegemist. Eriti meeldivad Ingmarile dokumentaalfilmid.

Ingmaril on Youtube'is ka oma kanal, millel on üle 20 000 vaatamise. Samuti armastab ta musitseerida ning esinemise ees ta hirmu ei tunne. "Kui ma esinen suurema koosseisuga, siis lavanärvi nii palju ei ole. Kui koos mängime, siis kui läheb valesti, siis keegi teine mängib ikka õigesti," ütles Ingmar.

Ingmari ema sõnul on tal suur rõõm pakkuda pojale ande avastamiseks parimaid võimalusi. Samas tuleb jälgida, et laps endale liiga ei teeks.

Tulevikus tahab Ingmar tegeleda hobi korras muusikaga ja siduda end jäävald filmitööga.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: