Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Katrina Tang kogub Eesti lastest tehtud fotodega maailmas tuntust

Pärnust pärit fotograaf Katrina Tang on laste pildistajana mitmes riigis tuntust kogunud, tema Eesti lastest tehtud fotod on ilmunud populaarsetes pere- ja moeajakirjades. Seda, et ta on ise väikesest Eestist pärit, peab Katrina Tang oma suurimaks väärtuseks.

Suigu kooli lapsi hakkas Katrina Tang pildistama, kui ta alles Inglismaal ülikoolis õppis, näitust Are valla huvikeskuses võib pidada selle kokkuvõtteks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Pärnu Ühisgümnaasiumi lõpetamise järel asus Katrina Tang õppima Bournemouthi kunstiinstituuti Inglismaal. Ja lõputöö teemat otsides, olles just lugenud artiklit maakoolide sulgemisest Eestis, tuli tal mõte mõne kooli lapsi pildistada.

Tang meenutas, et kui ta oli leidnud juba suuna laste portree- ja dokumentaalfoto maailma, läks ta seitse aastat tagasi esmakordselt Suigu kooli. "Tõesti, astusin sisse ja küsisin, kas ma tohiksin teie koolielust osa võtta, lapsi fotografeerida. Ja mind võeti vastu esimesest päevast väga soojalt."

Nii ta Suigu kooli laste pildistamist alustas ja sellest saigi näitus "Unustatud väärtus - Eesti maakool". Katrina Tang ütleb, et nüüd, kui ta on mitmes riigis elanud ja tööd teinud, peab ta enda kõige suuremaks väärtuseks just seda, et on pärit väikesest kogukonnast. Ja siinsetes lastes on avatust ja siirust, mida mujal ei kohta.

Fotograaf soovib tulevikus oma fotosid näidata nii paljudes maailma paikades, kui see on võimalik. Ja teha koostööd järjest ägedamate inimestega.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: