Mart Normet põrutas pooleks aastaks Tenerifele ja kirjutas raamatu: vaim veel töötas, aga keha oli täiesti läbi ({{commentsTotal}})

Mart Normet
Mart Normet Autor/allikas: Ülo Josing (ERR)

ETV meelelahutussaadete toimetuse juht Mart Normet võttis hiljaaegu aja maha ning põrutas pooleks aastaks Tenerifele, et korralikult välja puhata ning tervis taas rütmi saada - sellest reisist valmis ka raamat "Minu Tenerife".

"Ta on natuke eneseabiõpik iseendale ja teistele ka," iseloomustas Normet oma raamatut "Vikerhommikus".

Normet usub, et elus planeerimata läbi ei saa ning reisigi tuli kaua ette arvestada. "Ma ei saa aru, kuidas sa nii ära elad, kui sa ei planeeri. Meie planeerimine algas aasta varem," ütles Normet ja lisas, et päikese alla pagemine väga nipernaadilik ettevõtmine ei olnudki.

Tervise seisukohast oli reis Normetile vajalik. "Kui sa töötad kuus ja pool päeva nädalas ja nädalavahetusel pool päeva leiad enda ja perekonna jaoks, siis sa hakkad aru saama, et midagi on nihu," rääkis Normet ja lisas, et enesetunne läks üha halvemaks.

"Järelikult keha oli nii ära kurnatud. Vaim veel töötas, aga keha oli täiesti läbi," selgitas ta. Normet rääkis, et tema tutvusringkonnaski on palju sarnaseid inimesi, kes on üle töötanud, sest televisioon on töö, mis neelab inimesi. "Kindlasti tasuks end sealt välja tõmmata. Neid inimesi on ja äkki see raamat annab natuke julgustust. See pool aastat ei ole ulme, sa näed lõppu. Kahe kuuga suutsin suurema mustusekihi endast minema saada ja kolme kuuga, tundub, et saab ka väsinud loom ära puhata," rääkis Normet.

"Nii kui Eestisse tagasi tulime, panime suure hurraaga kohe edasi – ikka randa, parki. Siis aga algas vaikne sissesulamine vanasse töörütmi. Pärast pikka lõõgastust kui ma tööle naasin, siis ma olin jumala rahulik. Teine asi oli, et kuidagi jaksasid rohkem. Ma ei osanud mõelda, et on võimalik ette ära puhata. Kolmas asi on see, et tervis on siiamaani korras. Mul ei ole isegi klassikalist nohu. Ümberringi kõik nuuskavad, aga mul ei ole isegi seda tulnud praegu," ütles Normet ja lisas, et pikk puhkus oli tõesti vajalik.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: