Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Movember kogus eesnäärmevähi ennetamiseks üle 10 000 euro

Movember toob vuntsid tagasi moodi
Movember toob vuntsid tagasi moodi Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Meeste terviseteadlikkuse tõstmisele pühendatud Movembri liikumine kogus eesnäärmevähi ennetuskampaania läbiviimiseks 11 000 eurot.

Kampaania viib läbi MTÜ koos eesnäärmevähi vastu, kelle eesmärk on julgustada 45-aastaseid ja vanemaid mehi minema arstlikku kontrolli. Vähk on üks peamine meeste surma põhjus Eestis ja neist levinuim on just eesnäärmevähk.

Eesti Movembri liikumist vedanud Sten Skolimowski sõnul on meeste suhtumine enda tervisesse paranemas, kuid endiselt on tarvis suuremat ühiskondlikku tuge ning selleks peab muutuma üldine suhtumine paremaks.

"Tänavu oli Eesti Movembri neljas aasta ja nägime, et meeste teadlikkus terviseriskidest on tõusnud, meeste julgus neist riskidest kõnelda on tõusnud ja meeste valmisolek oma tervisest arstiga rääkida, on tõusnud," ütles Skolimowski. “Ent kuigi oleme teinud suuri samme, on ees veel tohutu töö ja seda aitab teha ka meie ennetuskampaania.”

Reklaamklipi nägu on tervislike eluviiside eestkõneleja Hannes Hermaküla ja see klipp jookseb enamikes suuremates tele- ja raadiokanalites. Kui mees ise ei võta sellest vedu, siis seda enam oodatud naiste julgustus oma karusemale poolele.

Eesnäärmevähi ja ennetuskampaania kohta saab täpsemat infot aadressil www.vunts.ee.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: