Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Rene Bürkland ja Adik Levin jagavad ida ja lääne tervisetarkusi

Rene Bürkland
Rene Bürkland Autor/allikas: ERR

Teisipäeval toimub rahvusraamatukogu suures saalis tänavune viimane Alkeemia Akadeemia, kus rahvani jõuavad iidse oriendi ja moodsa õhtumaa meditsiini tervisetarkused arstidelt Rene Bürkland ja Adik Levin.

Kaks armastatud ja hinnatud arsti jagavad elu jooksul õpitud ja pikalt praktiseeritud tervisetarkusi ning leiavad ida ja lääne meditsiini kokkupuutepunkte. Sündmusel toimub Raadio 2 saate “Hallo, Kosmos!” avalik salvestus ja nagu kombeks saab esinejatelt oma küsimusi küsida ka publik.

Hiina meditsiini arst Rene Bürkland on neli aastat õppinud Nanjingija Beijingi Hiina meditsiini ülikoolis hiina keelt, akupunktuuri, taimeravi, qigong'i ja tuinamassaaži. Eestis on ta lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna üldarstina ning Tallinna Ülikooli psühholoogina. Hiinas pikalt elanud ja töötanud tohter jõudis Eestisse tagasi 2009. aastal ning asus ravimise ja loengute pidamise kõrval rajama Hiina meditsiini keskust. Täna võtab ta seal vastu patsiente ja õpetab Hiina meditsiini ja qigong'i. Hiljuti ilmus talt raamat “Tervise alkeemia”.

Seeniorarst doktor Adik Levini meditsiiniresümees on pediaatriaõpingud Leningradis, seitsme aastane praktika ja teadustöö Kasahstanis, 1980ndate algul tegi ta Tallinna lastehaigla vastsündinute osakonna juhina revolutsiooni lubades esimese haiglana maailmas emadel jääda haiglaravi vajavate vastsündinute juurde. Enam kui poole sajandi pikkuse arstikogemusega, oma julgete väljaütlemiste poolest hinnatud ja pikalt toitumisspetsialistina tegutsenud Dr. Levin kutsub inimesi üles sügavamalt järele mõtlema, mis on tervis, milline on tervislik toit ja kuidas tervislikult elada. Sel sügisel ilmus talt raamat “Dr. Levini tervisenõuanded. Tervisest ja toitumisest kogu perele”.

Alkeemia Akadeemia on eluülikooli täiendõpet pakkuv sündmustesari, mida salvestab Raadio 2 saade “Hallo, Kosmos!”. Vestlusringides osalevad kõnelejad ja nene poolt käsitletavad teemad pakuvad elukogemust ja läbitunnetatud teadmisi. Varasematel sündmustel on osalenud: Igor Volke, Einar Laigna, Andres Juur, Mai-Agate Väljataga, Aigi Vahing, Ain Mäeots, Tommyboy, Tiina Tiitus, Martin Kruusvall, Mercedes Merimaa, Aleksandr Dreljov, Kristjan Puusild, Thule Lee, Adik Levin, Sille Poola, Natalia Trofimova, Marina Paula Eberth, Jüri Raudsepp, Eben Alexander (USA), Brandon Bays (USA), Kaia-Kaire Hunt, Mari Metsallik, Silva ja Kaido Soobik, Metsamoor Irje Karjus, Eva Loks, Kristel Vilbaste, Mikk Sarv, Jaan Tätte.

 Salvestus toimub teisipäeval, 9. detsembril kell 19.00 rahvusraamatukogus.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: