Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paide emakeeleõpetajast on saanud õpilaste lemmik

Foto: ERR

Paide Gümnaasiumi paljude õpilaste lemmik on emakeeleõpetaja Jüri Kaugerand, kes töötab selles ametis seitsmendat talve.

Idee õpetajaks hakata sai ta oma klassijuhatajalt Kuusalu kooli päevilt. Kaugerand leiab, et mitte just liiga suurest palgast hoolimata on õpetaja kutselgi oma eelised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui meie riigis on mingi majanduslik halb seis või peaks midagi olulist muutuma, siis õpetajaid on ikka vaja. Nii et selles mõttes on ta kindel töö ja ei kao kuskile ära mitte kunagi," on õpetaja veendunud.

Öeldakse, et õpetaja on igavene õppija. Haridust omandades on õpetaja Jüri oma tulevikule pikalt ette mõelnud: tal on ilukirjanduse tõlkija ja toimetaja lisaeriala, samuti on ta õppinud, kuidas toime tulla immigrantõpilastega. Me oleme Euroopa Liidus, inimesi liigub ja me peame neid õpetama niikuinii.

Küsimusele, mis teda ikkagi koolis hoiab, vastab Kaugerand, et õpilased. "Mulle meeldib nendega suhelda. Ja töö ise ka on niivõrd mitmekülgne ja pakub minu jaoks palju."

11. b klassi õpilase Erik Mikussaare arvates on emakeeleõpetaja soe inimene. "Ta ei ole kuri. Tema tunnis on väga meeldiv olla. Kodune õhkkond kuidagi."

Ajalooõpetaja Erika Kranich märkis, et poisid vajavad meeste eeskuju ja vaheldust. "Noored mehed koolis on kindlasti väga vaheldusrikas ka paljudele naistele, kes koolis töötavad."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: