Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Võistlusele Eesti Laul 2015 laekus rekordiline arv lugusid

Autor/allikas: Silver Kuusik, ERR

Täna lõppes lugude esitamine suurimale kodumaisele lauluvõistlusele Eesti Laul 2015. Kokku laekus 219 muusikapala.

Tavaks on saanud, et laulud laekuvad viimasel minutil, kuid tänavu esitati erandina palju heliteoseid ka enne lõplikku tähtaega. Koos täna laekunud heliteostega on seitsme aasta jooksul lauluvõistlusele esitatud 1128 lugu.

Juba sellel neljapäeval valib žürii välja 20 parimat laulu. Poolfinalistid avalikustatakse neljapäeva õhtul kell 19.00 saates “Ringvaade”.

Eesti Laul 2015 produtsendi Heidy Purga sõnul on sellises mahus laulude esitamine Eesti Laulule väga suur kompliment. “Oleme aasta-aastalt olnud tõusulainel. Ma ei mäleta, et eelnevatel aastatel oleks enne laulude esitamise tähtaega toimunud nii palju otsest suhtlust erinevate artistidega. Küsimusi oli alates sobilikust laulu pealkirjast kuni reglemendi detailideni,” sõnas Purga. “Võib järeldada, et Eesti Laul on ainulaadne ja selle sündmuse järgi on mõistlik muusikutel oma plaane ka edaspidi seada. Samas on see ka märk, et televisiooni mõistes ei olegi oma muusikat võimalik väga kuhugi pakkuma minna.”

ETV meelelahutustoimetuse juhataja Mart Normet kinnitab, et esimene pilguheit laulutoojate nimistule on esinduslik. “Uhke tunne on. Väikese liialdusega võib öelda, et kõik on kohal -ä nii vanad tuntud tegijad kui ka uued talendid. Konkurss tuleb äge,” rõõmustab Normet. “Poolfinaalid ja finaal toimuvad juba veebruaris, nii et veebruar 2015 saab olema Eesti Laulu kuu.”

Eesti Laul 2015 ajakava:
Žürii valib heliteoste hulgast 20 parimat ja avalikustab need hiljemalt 5. detsembril 2014
Esimene poolfinaal toimub 7. veebruaril 2015
Teine poolfinaal toimub 14. veebruaril 2015
Finaal toimub 21. veebruaril 2015

Lisainfo ametlikult kodulehelt http://eestilaul.err.ee ja Facebook’ist: http://www.facebook.com/EestiLaul.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: