Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Helgi Sallo: lõpetasin laulmise, sest süda jäi lukku

Helgi Sallo
Helgi Sallo Autor/allikas: Ülo Josing, ERR

Lauljanna ja näitleja Helgi Sallo vaatas Vikerraadio saates "Korraks vaid" tagasi oma muusikuteele ning selgitas, miks ta laulmisest loobus.

"Ma olen alati olnud suur närveerija," rääkis Sallo. Ka lauljateele tagasi mõeldes meenub talle pinge. "Hirm selle ees, kuidas inimesed vastu võtavad, kas partner ikka tunnustab mind kui partnerit," kirjeldas Sallo tundeid, mis talle seostuvad laval laulmise ja kunagise menusaatega "Horoskoop".

Lõplikult loobus Helgi Sallo laulmisest 1999. aastal. "Mu süda jäi lukku ja enam ei ole mõtet laulda," ütles ta ja lisas, et lauluhääl on tal täiesti alles ning seda saavad aeg-ajalt kuulda tema kolleegid teatris, kui ta parajasti häält lahti laulab.

1960. aastatel laulis Helgi Sallo kuulsaks terve rea laule. Üks neist on "Lõppenud on päevad". Nüüd, aastakümneid hiljem, vaatab ta kunagistele levilauludele muigega tagasi. "Viis on küll meeles, aga sõnad võivad untsu minna mõne koha peal. Mind hämmastab see, kui tõsiselt ma seda laulu olen võtnud. Kuidas ma kergeid laule olen ma nii tõsiselt võtnud, esitanud neid nagu mingeid aariaid," rääkis ta.

"Lõppenud on päevad" oli aastakümnete eest selline hitt, mida laulsid nii noored kui ka vanad. "Mul tuttavad rääkisid, et lasteaias lapsed laulsid, et lõppenud on päevad," naeris Sallo.

Kalju Terasmaaga esitatud duett "Sulle kõik nüüd ütlen" tekitas aga terve rea kuulujutte - arvati, et Helgi Sallo ja Kalju Terasmaa on armunud.

Lauljatalendi imetlejatest Sallol puudust pole olnud ning vahel on talle isegi bussis hakatud mõnd ammust viisijuppi laulma. Aastate eest kuulsaks lauldud lugudel on kullaproov ning need ei unune ka siis, kui laulja ise on estraadist loobunud. "Ma kujutasin ette, et ma olen šansoonide, lugudega laulude laulja. Selliseid laule ei olnud nii palju, et kontserdikava kokku saada. Seepärast ma ka loobusin estraadilaulmisest," ütles Sallo.

Küll aga särab Helgi Sallo edasi teatrilaval ning teleseriaalis "Õnne 13", rõõmustades eestimaalasi ikka ja jälle.

Saadet "Korraks vaid" saad kuulata SIIT.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: