Eestlased väntasid laviine ja ohte trotsides ülipõnevalt enneolematu filmi ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Austria Alpides laviini alla jäämine oli vaid üks mitmest eluohtlikust olukorrast, millesse peagi Eesti kinodes esilinastuva lumefilmi "Love Life Movie" režissöör Roman Neimann koos oma kaaskonnaga kahe võtteaasta jooksul sattus.

Õnnetu teadvusetuks kukkumine, mis viis filmi ühe peategelase, lumelaudur Juel Pärle ka meedikute hoole alla, oli üks neist hetkedest, mis filmivõtte jooksul osaks said, vahendas "Pealtnägija".

Eestlaste toodetud "Love Life Movie" ongi film lumelaudurite ja trikisuusatajate elu võludest ja valudest. Muuhulgas jälgib film veel teisigi Eesti talviste ekstreemspordialade tippe nagu näiteks Mario Visnapit või 12-aastast Kelly Sildaru, keda paljud on nimetanud lausa imelapseks.

Kelly Sildaru tunnistas, et kui talle filmipakkumine tehti, ei kahelnud ta, et selles kaasa lööb. Tegemist oli lihtsalt niivõrd vahva ja ahvatleva väljakutsega.

Filmi osaliste sõnul on see linateos, mis räägib küll lumespordist, kuid põimib sinna juurde ka unistused ja nendes elamise.

Nagu ütles üks meie naabervabariigi spordiheeros: "Elämä on laiffi," ja nii oldi maksimaalse seikluse otsingul valmis sõna otseses mõttes kõigeks – ööbimiseks lumeonnis ja mitte ainult.

Ekstreemsed olud, kuid puhas nauding

"Eks jah ole saadud igal pool elada, et vahest raha kokkuhoiu mõttes, aga vahest põhimõtete mõttes. Siin üks hooaeg tagasi sai paar nädalat autos elatud. Ma mõtlen ikkagi sõiduautot. Väikest Audit," rääkis režissöör Roman Neimann.

"Meil olid tavalised magamiskotid ja me pidime leida mingi võimaluse, kuidas soojas ennast hoida ja kuidas süüa endale meisterdada võimalikult mugavalt. Me leidsime mingi parkla, kus oli mingi kuur, kus olid ära visatud asjad pandud. Siis me veits kolistasime ringi ja leidsime sealt radiaatori. See sai paigaldatud auto tagaluugi külge traadiga. Siis seal öösel mõnusasti asju kuivatada ja ütleme, et täiesti soe oli. Mingi 20 kraadi oli seal autos, väga mugav oli," lisas ta.

"Roma on ilmselgelt ehe näide sellest, et võiks öelda, et see film tegelikut ongi tema elust. Sest et tema tegelikult tõesti teeb seda, mida ta armastab. Et tegelikult ju samamoodi võiks oma annet ju kasutada selleks, et olla siin Eestis, siin kodus, teha seda igapäevast tööd. Teenida sellega raha, aga tegelikult teda tõmbab hoopis midagi muud. Ta ikkagi läheb sinna mägedesse ja käib ja filmib neid poisse. Ja ta tahab hirmsasti anda inimestele seda pilti edasi," ütles produtsent Kätlin Laiv.

37-aastane Roman Neimann, hüüdnimega Vanaisa, on operaator, fotograaf ja režissöör, kes teinud mitmeid tuntud reklaame ja auhinnatud muusikavideosid. Ülikoolis juristiharidust omandama asunud, ent õpingud filmihuvi tõttu katkestanud mees on kinotegemises olnud iseõppija, kelle suurim kirg on algusest peale olnud jäädvustada seda, kui saavad kokku lumi, kiirus ja adrenaliin. Juba 2004. aastal valmis tema kõige esimene lumefilm.

Igal talvel tahtmist täis

"Kui mingi talv tuleb jälle, siis ikka keegi helistab ja küsib, et no mis me teeme siis? Kas me teeme ka midagi? Kas me filmime ka midagi? Siis ma ütlen, et nooo vaatame. Ja siis mingi hetk, kui sul on üks hea päev filmimist nagu, siis sa mõtled: nii, nüüd läheb see käima. Ma sain nii hea kaadri, et ma tahan saada neid veel sada tükki juurde," kirjeldas Roman oma elu ja tööd.

Oma unistusi käis eestlastest filmigrupp taga ajamas nii Jaapani, Austria, Prantsusmaa, Itaalia, Soome, Norra, Rootsi kui Gruusia mägedes, tehes seda kõike enamjaolt õhinapõhiselt, vastutulelike sponsorite ja suusakuurortide armust. Kui suur filmimaailm seostub enamikule glamuuri ja suurte rahadega, siis lumefilmi purki saamine oli hoopis teine ooper.

"Lumelauafilmi puhul on nii, et sa oled ise autojuht, ise koristaja, ise labidamees, ise ma ei tea režissöör, ise kaameramees, mis seal juures veel on kõik – kellegi hingedoktor. Kõik ülejäänud aja, kui seda filmi ei filmind, siis oli see, et pidi raha teenima, et seda filmi nagu teha," rääkis Roman. Küll aga ei tea ta ühtegi teist hobi või seiklust, mis suudaks hingele midagi samaväärset pakkuda.

Toimetaja: Silver KuusikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: