Kosmose kino nimi on nüüd "Kosmos IMAX" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kosmos IMAX oktoobris 2014
Kosmos IMAX oktoobris 2014 Autor/allikas: Jelena Vilt

Alates tänasest on legendaarsel Kosmose kinohoonel Tallinnas Tõnismäel uus nimi, mis kannab ajaloolise hoone väärtusi ning kaasaegse tehnoloogia olemust - seda peegeldab IMAX.

IMAX on lühend väljendist Image MAXimum. IMAXi eripäraks on säravaim pilt ja ülikvaliteetne heli, mida saab nautida senisest suuremal ekraanil. "Olime algusest peale kindlad, et soovime säilitada legendaarse nime, lisades sinna juurde kaasaegseima kinotehnoloogia märgi IMAX, “selgitas kino omanik Tatiana Tolstaya. "Kosmose kino ei ole ainult kino iseenesest, vaid ka arhitektuuriliselt Tallinna jaoks märgiline ehitis - siin majas on üles kasvanud mitmeid põlvkondi kinosõpru,“ lisas ta.

Kosmos IMAXi esimene avalik väljaastumine toimub koostöös PÖFFiga. Uuendatud Kosmos IMAX kinos saab näha sisukat filmiprogrammi, aega veeta mängude ja mitmesuguste harivate programmidega ning kinnitada keha kohvikus. Lisaks sellele luuakse kinos tingimused ka piiratud liikumisvõimalustega inimestele.

Kosmos IMAX renoveerimise nurgakiviks sai paigaldatud 11.aprillil käesoleval aastal ehtne kosmose objekt – Sihhote-Alini meteoriit, mis langes Maale 12. veebruaril 1947. aastal.

IMAX-i kõige suurem saladus peitub ekraani suuruses. Ligikaudu 300 m2 suuruse ekraani pildiga katmiseks on vaja lausa kahte 4K digitaalkino projektorit, mis töötavad üheaegselt, tagamaks säravaima ja nüansirikkaima pildi. Pilt on suurem, kui inimese vaateväli ja pildi piir tegelikkusega hajub. IMAX-i helisüsteem on sedavõrd täiuslik, et kuuleks isegi seda kuidas kärbes toa teises nurgas lendab.

1964. aastal avatud Nõukogude Liidu esimene panoraamkino on projekteeritud Ilmar Laasi ja Udo Ivaski poolt. Tollel ajal ulatus ekraani suurus 228 ruutmeetrini. Kohalviibimise efekti saavutati üheksakanalise heli abil, mis kostus saali 96-st kõlarist. See oli tolle aja kõige suurem ja kaasaegsem kinosaal Balti riikides. Aastal 1997 tunnistati kinomaja Kosmos kultuurimälestiseks.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: