Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Radari meeletu kuulsus Venemaal: kolm kontserti päevas ja hulluvad naised

Foto: Jaan Rõõmus/ ERR

Endine basskitarrist Vladimir Šeripov meenutas, et Jaak Joala hullutas oma muusikaga paljusid nõukogude naisi ning pidi seetõttu pärast kontserti tihti kõrvalukse kaudu põgenema.

"Ma ei saanud aru, kuidas saab selline hüsteeria olla, et ta on mingi jumal ja pooljumal," rääkis Šeripov ETV saates "Raudse eesriide jumalused".

Menukale muusikule saadeti igapäevaselt kingitusi, kuid Joala oli samas tagasihoidlik. "Ma arvan, et see kuulsus teda rohkem rõhus kui ta sellest mõnu tundis," arvas Lind.

Šeripov tunnistas sedagi, et poleks uskunud, et päevas saab anda kolm kontserti. Endine klahvpillimängija Mati Vaarmann lisas, et mõnes väiksemas linnas algasid esimesed kontserdid väiksemates linnades juba kell kümme hommikul. "Kõige naljakam oli see, et publik ka ei vahetunud. Artistid olid samad ja publik oli saalis ka sama," rääkis Šeripov.

"Raha teeniti ju ikkagi Venemaalt, Eestis sa tegid ühe kontserdi päevas, võib-olla kaks, aga Venemaal olid võimalused palju suuremad," kirjeldas endine transporditööline Arvo Lind. Enne seda, kui tema muusikute asju tassima hakkas, pidid artistid oma tehnika transpordiga ise hakkama saama. Just kontserdite rohkuse tõttu oli vaja palgata aga eraldi inimesed, kes transpordiga tegeleks.

Linnu esimene reis oli Donetski ning ta tunnistas, et oli sealsest vastuvõtust jahmunud. "Noored kenad naised, kuidas nad ta vastu võtsid - seal saalis keegi kisas, et "tahan last Jaak Joalalt"," meenutas ta.

Toimetaja: Kertu Loide, Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: