Kunstiakadeemia toob lavale vaatemängu, milles läbitakse terve moesajand ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tallinn Fashion Week
Tallinn Fashion Week Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Eesti kunstiakadeemia tähistab saja aasta möödumist lokaalse kunstihariduse andmise algusest. Selle sündmuse auks toimub suurejooneline moevaatemäng, milles läbitakse ühe etenduse vältel terve moesajand.

"MOOD 100 on ühtaegu subjektiivne ja samas ka tagasivaadates üldisemaid olulisi muutusi interpreteeriv käsitlus möödunud sajandist. Meie etendus on audio-visuaalne tervik, mille loomisel on lisaks osalevatele moekunstnikele oma olulise panuse andnud foto- ja videokunstnik Mark Raidpere ning helilooja Markus Robam," ütles etenduse stilist ja osaleja Anu Lensment.

Oma nägemust erinevatest kümnenditest esitavad Eesti kunstiakadeemia moeeriala õppejõud Vilve Unt, Kalle Aasamäe, Marit Ahven, Anu Samarüütel-Long, Gea Promet, Kai Saar, Jaana Varkki, Anu Lensment, Anu Ojavee ja Eike Einama.

"See ei ole moeajaloo väljanäitus, vaid iga osaleja tõlgendus konkreetse kümnendi moemeeleoludest," rääkis idee autor Vilve Unt, Eesti kunstiakadeemia moeosakonna õppejõud ja üks osalejatest.

Etendus MOOD 100 toimub Tallinn Fashion Weeki raames reedel, 24. oktoobril algusega kell 21.00 Salme kultuurikeskuses.

Tallinn Fashion Week on Eesti moe suursündmus, mille raames on kohalikel disaineritel võimalus oma loomingut asjatundlikule publikule näidata. Samal nädalal antakse välja ka Eesti moedisaini ihaldusväärseim auhind Kuldnõel.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: