Galerii: Gurmeeteater tegi suurejoonelise avalöögi kriminaalse õhtusöögiga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eile esilinastus gurmeeteatri debüütetendus "Kriminaalne õhtusöök", mis läks teatri eestvedaja Risto Meigase hinnangul igati korda.

"Ma arvan, et eilsest sai välja lugeda, et formaat töötab. Eks saab mingeid asju veel paremaks ja mõjusamaks teha, aga algusega võib rahule jääda," rääkis Meigas Menule.

Gurmeeteater on Eesti teatrimaastikul uus formaat, kus ühendatud on nii kolmekäiguline õhtusöök kui ka teater. Meigase sõnul saab just iga külastaja ise valida, kumb on tema arvates tähtsam komponent. "See on külastaja enda sisemaailmast lähtuv, kas ta tunneb ennast rohkem teatris või õhtusöögil. Mis on positiivne neile, kes teatris end liiga mugavalt ei tunne, siis selle formaadi puhul võib häälestada end õhtusöögile minejaks ja vastupidi," arvas Meigas.

Idee luua uudne gurmeeteater küpses Meigase peas juba poolteist aastat tagasi, selleks, et mõte ellu viia, tuli aga leida ideaalne meeskond. "Kui juba teha, siis peab seal professionaalsuse mõõde olema piisav," selgitas Meigas.

Ta lisas, et on kogu aeg püüdnud leida uut ja põnevat meelelahutuslikku formaati, mis töötada võiks. Kuna gurmeeteater on aga uudne formaat, ei oska Meigas ennustada, kui pikk iga sellel olla võiks. "Eks vaatame esimese hooajaga ära, kuidas meil "Kriminaalse õhtusöögiga" etendused toimuvad ja siis saab edasi mõelda," ütles Meigas, kes lisas, et midagi põnevat arendavad gurmeeteatri loojad kindlasti ka edaspidi.

Seda, mis võiks olla aga järgmine etendus, Meigas veel öelda ei taha. "Need on ainult üksikud mõttelõngad," tunnistas ta.

"Kriminaalne õhtusöök" on seni olnud aga väga populaarne. "Meile kõigile üllatuseks on Eesti publik näidanud üllatavalt suurt huvi üles. Ju siis on see teistsugune formaat huvi pakkunud," arvas Meigas.

Kui esimesed etendused müüdi välja kiiresti, siis täna on võimalik soetada pileteid juba detsembris toimuvatele etendustele.

"Kriminaalne õhtusöök" räägib Hermes Mansust – maailmakuulsast kunstnikust, kes on edukalt varjanud oma isikut. Mitte keegi ei ole teda kohanud, kuid tema kunst on vaieldamatult äratuntav ja geniaalne. Härra Mansu uusima teose esmaesitlusele ja pidulikule õhtusöögile on saanud kutse parimatest parimad, sest see õhtu on märgilise tähtsusega sündmus Eesti kultuuriajaloos. Kõik on detailideni paigas: auväärsed erikülalised, kogemustega õhtujuht ja hoolikalt valitud menüü kõikidele külalistele. Ent esmaesitlus võtab ootamatu pöörde ja kunsti asemel saab õhtu endale täiesti uued kangelased.

Lavastajad: Diana Leesalu (Tallinna Linnateater) ja Veiko Tubin (Tallinna Linnateater)
Stsenaarium: Diana Leesalu, Veiko Tubin ja Paul Piik

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: