Lennart Meri dokumentaalfilmid said täiendatud DVD-kogumiku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Foto: Ülo Josing

Täna esitletakse uut DVD-kogumikku Lennart Meri dokumentaalfilmidega. Kolmel DVD-l on seitse dokumentaalfilmi aastatest 1970-2011, kokku kaheksas keeleversioonis.

"Lennart Meri soome-ugri rahvaste filmientsüklopeedia“, ladinakeelse pealkirjaga "Encyclopaedia cinematographica gentium fenno-ugricarum“ uus ja täiendatud väljaanne sisaldab seitset dokumentaalfilmi, mis on valminud aastatel 1970-2011.

Esimesel DVD-l on Tallinnfilmis toodetud "Veelinnurahvas“ (1970), "Linnutee tuuled“ (1977) ning "Linnutee tuultest“ esialgu välja jäänud materjalist hiljem kokku monteeritud "Šamaan“ (1997). Teisel plaadil on Eesti Telefilmis valminud "Kaleva hääled“ (1985) ja "Toorumi pojad“ (1989), kolmandal dokumentaalfilmid "Liivlaste lood“ (rež. Enn Säde, Eesti Telefilm 1991), "Tantsud Linnuteele“ (rež. Jaak Lõhmus, Estinfilm 2011) ja Lennart Meri filmirännakute fotoalbum.

Filmid on varustatud tõlgetega soome, ungari, inglise, saksa, prantsuse, vene ja eesti keelde, "Liivlaste lood“ on ka liivikeelse versioonina. Lisaks filmidele kaasneb kogumikuga eesti- ja ingliskeelne buklett põhjaliku infoga seitsme filmi kohta, samuti kirjutised Rein Maranilt, Enn Sädelt, Tõnu Seilenthalilt ja Jaan Kaplinskilt.

"Lennart Meri soome-ugri rahvaste filmientsüklopeedia“ esimene väljaanne ilmus 2009. aastal. Filmid digiteeriti ja restaureeriti programmi "Eesti film 100“ raames Lennart Meri 80. sünniaastapäevaks. Esimeses väljaandes olid filmid tõlgitud eesti, inglise, vene ja soome keelde. Lennart Meri filmid taastasid ja DVD-kogumiku andsid välja Eesti Filmi Instituut, Eesti Rahvusringhääling, Lennart Meri Euroopa Sihtasutus ja Estinfilm.

Filmientsüklopeediat saab osta Eesti Rahvusringhäälingu videopoest ja kõigist hästivarustatud raamatu- ja plaadipoodidest alates 10. oktoobrist.

 

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: