Eestlasi on tabanud tantra-buum ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Üha enam eestlasi on otsustanud järgida oma elus tantra põhimõtteid - tantrast Eestis on kirjutatud bakalaureuse töö, sajad Eesti pered on integreerinud tantra oma igapäevaellu ja nii mõnigi on selle 5000-aastase Indiast pärit uskumustesüsteemi pööranud tulusaks äriks. 

Enam kui miljon ja 800 000 inimest on klikkinud Youtube'i tantra-massaaži klipil, et näha oma silmaga, kuidas tantraguru Somananda tekitab Karolin Tsarskile 21 minutit kestva orgasmi teda vaevu puudutades. "Nad on nagu sellised energialained, mis liiguvad ülesse ja see on väga nauditav ja väga meeldiv kogemus," selgitas Karolin ise "Pealtnägijale" antud intervjuus.

Tantraguru Somananda Moses Maimoni sõnul pole orgasm tegelikult peamine eesmärk. Ta on tantrateadmisi levitanud mitmel pool maailmas juba 15 aastat järjest ja teda võib pidada ka moodsa tantra maaletoojaks Eestis. Iisraeli juurtega endine advokaat Somananda tuli Eestisse esimest korda kursusi läbi viima 2009. aastal, kui siinne tantramaastik veel võrdlemisi hõredalt asustatud oli.

Praegu korraldab ta koos oma abikaasa Liisaga Eesti tantrafestivali, mis muide on Euroopas oma 700 osalejaga arvult üks suurimaid ja koos veetakse ka Eesti suurimat tantrakooli Bhairava Yoga.

Kõige ehedamalt näitab tantra populaarsust abielupaar Maimonide äri plahvatuslik kasv kahe aastaga. Kui veel 2011. aastal oli Bhairava joogakooli aastakäive 77 679 eurot, siis möödunud aastal oli sama näitaja juba kaks korda suurem, ulatudes pea 170 000 euroni. Võrdlusena oli Eesti ühe populaarsema tantsukooli Revalia 2013. aasta käive tervelt 55 000 euro võrra väiksem.

"Väga paljud religioonid üleüldse ütlevad, et kui sa tahad tõsiselt midagi saavutada, et siis see juhtub siis, kui sa veedad aega üksinduses, mediteerides kuskil mägedes. Koopas näiteks, kloostris ja nii edasi. Siis tantra - vastupidi, on see teadus, see vaimne teadus, mis just hõlmab ühiskonda ja hõlmab seda keskkonda, kus sa elad. Ja see teeb tantrast väga atraktiivse teaduse ja et sa ei pea loobuma nii öelda kõigest heast, mis meie ümber on selleks, et saavutada vaimseid tulemusi," selgitas tantra ja jooga õpetaja Liisa Maimon.

Tantra on õpetuste süsteem, mida ei liigitata usundiks, vaid pigem elufilosoofiaks, kust leiab õpetusi hakkama saamiseks kõigis eluvaldkondades, alates sellest, kuidas toituda kuni juhtnöörideni, kuidas avaliku esinemisega edukalt hakkama saada. Ehkki tantra põhiliseks tõmbenumbriks vähemalt läänemaailmas, sealhulgas ka Eestis, on siiski selle õpetused seksist ja seksuaalsusest.

Toimetaja: Tõnu Pedaru, Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: