Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Priit Pärna 3. Animafilmifestival viib filmid bussidesse, rongidesse ja kasarmutesse

Priit Pärn
Priit Pärn Autor/allikas: PM/Scanpix

13. oktoobrist 2. novembrini kestva Priit Pärna 3. Animafilmifestivali programm koosneb maailmatasemel animatsioonidest ja jõuab animasõpradeni nii rongirööbastel, maanteel kui ka merel.

"Tänavusel PPAFFil on kavas seitse erinevat programmi ja üle 50 animatsiooni. Maadest on peafookuses Lõuna-Korea ning autoritest nii maailmas tuntud Tšehhi animaator Michaela Pavlatova kui ka unustamatu Avo Paistik Eestist," tutvustas PPAFFi peakorraldaja Indrek Jurtšenko tänavust festivali.

Lisaks näeb PPAFFil Horvaatia animaatorite töid ja ka Eesti animaatoritelt mitmeid programme, nagu "Ahjusoe Eesti animatsioon" ja "Priit Pärn ja sõbrad". Lapsed leiavad programmist üle tosina loo Miriamist ja porgandist.

"Sel aastal pöörab PPAFF lisaks väikestele animaatoritele tähelepanu ka juba animatsioonikunstiga tegelevatele noortele. Nelja riigi – Eesti, Norra, Jaapani ja Šveitsi – tudengite osavõtul toimub PPAFFi esimene rahvusvaheline animatsioonikonkurss," selgitas Jurtšenko.

Noorte tudengite töid näidatakse kahel seansil reedel, 24. oktoobril kl 17 Balti Filmi- ja Meediakoolis (Narva mnt 27, Tallinn). Töid hindab kolmeliikmeline žürii, kuhu kuuluvad Marko Meštrovic (Horvaatia), Joni Männistö (Soome) ja Vladimir Lešchiov (Läti).

Loojad päevavalgele

"Tänavu näeb PPAFFi publik lisaks maailmatasemel animatsioonidele ka nende loojaid ja programmide koostajaid. Publikuga tulevad kohtuma Hollandi Animatsioonifestivali peakorraldaja Gerben Schremer, Horvaatia animafilmirežissöör Marko Meštrovic ja muidugi Priit Pärn," ütles Jurtšenko.

Gerben Schremer tutvustab Lõuna-Korea programmi pühapäeval, 19. oktoobril Tartu Genialistide Klubis (Lai 37 taga, Tartu) ning Marko Meštrovic tutvustab Horvaatia programmi neljapäeval, 23. oktoobril Tapa Kultuurikojas (Turu 8, Tapa).

Harjumuspäraselt alustavad festivali laste ja noorte töötoad, kus 60 kiiremal registreerujal on võimalik õppida animatsioone meisterdama. Väikesest "anima-akadeemiast" võivad osa võtta kõik Tapa valla, Lääne-Virumaa ja teiste omavalitsuste 6–19-aastased lapsed. Valminud tööd osalevad ka konkursil, kus antakse kolmandat aastat välja Grand Prix.

PPAFFi põhiprogramme näidatakse Tapa Kultuurikojas 22.–24. oktoobrini ning Genialistide Klubis 19., 23. ja 28. oktoobril. Lisaks linastub Tapa Kultuurikojas 21. oktoobril Andres ja Katrin Maimiku uus mängufilm "Kirsitubakas".

Animatsioonid bussides ja rongides

Koostöös Eesti suurima bussiettevõttega GoBus tuuakse PPAFFi koondprogramm animasõpradeni 30 bussis marsruutidega üle Eesti. Teist korda toimuval alafestivalil Rongianimatsioon näidatakse animatsioone Elroni viies rongis. Alafestivalil Laevaanimatsioon näidatakse lühianimatsioone ka Väinamere Liinide mandri ja Hiiumaa vahel kurseerival laeval.

PPAFF liigub nende kolme alafestivali jooksul mööda maad ja merd 20. oktoobrist 2. novembrini. Lisaks näidatakse animatsiooniprogramme alafestivali Kino maale raames 13. oktoobrist 2. novembrini Lääne-Virumaa ja Järvamaa kultuurimajades ning koolides.

Teist korda toimuv alafestival Militaaranimatsioon toimub tänavu nii 1. kui ka 2. Jalaväebrigaadis (Tapal ja Võrus). Noortel ajateenijatel avaneb 13. oktoobrist 2. novembrini hea võimalus näha maailmatasemel animatsioone kasarmust lahkumata. Lisaks viiakse ka ajateenijatele läbi animatsiooni-töötuba, kus valminud tööd osalevad eraldi konkursil.

Festivalist tehakse kokkuvõtteid laupäeval, 25. oktoobril kl 18 Tapa Kultuurikojas toimuval festivali galal.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: