Andres Kuusk saatejuhtide vahetusest: kartsin Aunaste saadet kohutavalt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Ülo Josing/ERR

Homme kell 10 astub saatest "Foorum" tuttav Andres Kuusk vaatajate ette uues rollis - üheks korraks saab temast saate "Tõuse ja sära" juht. Andres ütleb, et kartis saadet lausa kohutavalt.

"Kartsin seda saadet kohutavalt. Nagu Aunaste kardab minu saadet. Aga see on austus saate vastu," rääkis Andres Kuusk Menule.

Kuigi Andres Kuusk on viimasel ajal teinud peaasjalikult otsesaateid, tunnistas ta, et "Tõuse ja sära" teda väga keerulisse olukorda ei pannud. "Ma püüan ka lindisaateid teha online-režiimis. Ma ei salvesta seal ette tohutut kogust musta materjali. Põhiline on ju ikkagi lugu ja ettevalmistus," rääkis ta.

Laul oli risk

Saates astub Kuusk üles ka kitarrisoologa, esitades Eve Kivile "Laulu pistodast". "Eks see üks paras julgustükk oli ja seal oli olemas ka teatav risk. Esitada ikkagi Eesti tuntuimale filmidiivale üht tuntumat filmimuusika pala," muljetas Kuusk. Kui nii mõnelegi võib tema lauluoskus tulla üllatusena, siis tegelikult pole selles midagi uut. "Mu sõbrad teavad kõik, et Kuusk ja kitarr käivad ikka kokku. Olen lapsepõlves ka klaverit õppinud ja olen ka ansamblis muusikat teinud," rääkis ta.

Eve Kivi võttis Andres Kuuse etteaste vastu suure üllatuse ja positiivsete emotsioonidega.

Kuigi Andres Kuuske seostatakse peamiselt just "Foorumi" saatega, on temas piisavalt ka rõõmsameelset meelelahutajat. "Sõltub ju, mida meelelahutuse all mõelda. Ma olen tegelikult aeg-ajalt teinud ikka ka muid saateid, just selleks, et end muudes olukordades ka proovile panna. Ega ma ei ole midagi ainult "Foorum"," rääkis ta.

Poleks tahtnud "Aktuaalset kaamerat" juhtida

Andres Kuusk ütles, et "Tõuse ja sära" nõudis tohutult pühendamist, sest lugusid, mida saatesse teha, oli palju ning töö toimus kiires tempos. Ettevalmistuste juures oli talle tubliks abiks toimetaja Karmel Eikner.

Saatejuhtide vahetust peab Kuusk säravaks ideeks, lausa aasta turundusidee kandidaadiks ning lihtsat saadet tema sõnul valikus ei olnud. Kõige igavam oleks Andres Kuuse jaoks olnud "Aktuaalse kaamera" juhtimine, sest ta on ise olnud ETV uudistetoimetuse juht, puutudes nende uudistega tihedalt kokku. Samuti on ta lugenud uudiseid TV3s. "Minu jaoks poleks seal lihtsalt midagi uut ju olnud," ütles ta.

Andres Kuusk tõuseb ja särab koos üllatustega ETV ekraanil juba homme hommikul kell 10.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: