Anna Gavronski võitles 11 tundi merel

Foto: ERR

"Pealtnägija" uus kaasautor Anna Gavronski võttis vastu väljakutse õppida 60 päevaga surfama ja läbida 24-kilomeetrine Aegna maraton, mis lõppes tema jaoks pea 11-tunnise pingutusega keset Tallinna lahte, mille jooksul tuli ka laevateel reisilaeva eest ära spurtida.

Suve alguses tegi surfitreener Kristjan Kiisk "Pealtnägija" saatele pakkumise õpetada nende reporter kahe kuuga nii surfama, et ta suudaks läbida pika Aegna maratoni. Väljakutse võttis vastu "Pealtnägija" noorim ja uusim liige Anna Gavronski, kes polnud elus kordagi surfanud ja kujutas seda ette ilusate inimeste ja päikselise spordina.

2. augustil toimunud maratoni ilmastikutingimused olid aga keerulised, tuul oli nõrk ja see puhus otse Aegna pealt ehk kõige ebasoodsamast suunast. Esimese kolmandiku läbimine võttis kaks ja pool tundi. "Vahepeal oli juba täiesti tüdimus, väsimus, käed on nagu krampis," rääkis Gavronski merel. "Siis ma mõtlesin, et issand kuidas ma jõuan. Aga siis me sattusime, nagu õiged algajad maratonisõitjad, suurele laevateele. Ja Tallinki laev lasi signaali, ma arvan, et meile, sest me olime täpselt tal ees. Ja siis ma unustasin kõik ära, et valutab. Sest paanika oli nii suur. Kristjan, mu treener ütles, et me jõuame eest ära. Jõudsimegi."

Aegnale jõudis Gavronski kaheksa tundi pärast starti, kui teised võistlejad olid juba tagasi Pirita surfiklubis, ning siis tuli hakata veel tagasi liikuma.

Kui päike oli peaaegu merre vajunud, tuli saatekaater Gavronskile järele, kes aga keeldus katkestamast ning tal lasti koos treeneriga veel tund aega kalda poole liikuda. Hiljem oli aga pime ja Gavronskit oli paadil raske leida.

"Peas on ainult üks mõte – kui ma nüüd pildi tasku viskan, ei jõua isegi Kristjan mind päästa, sest ta lihtsalt ei näe mind," meenutas Gavronski teleloos, kuidas ta kell veerand kaksteist õhtul sõitu lõpetas. Paat leidis nõela heinakuhjas pea üksteist tundi pärast starti. "Ma olin juba täitsa paanikas, et te ei leiagi meid ülesse," rääkis Gavronski saatekaatri juhile.

"Ma kunagi ei ole veel värisenud niimoodi," tunnistas Gavronski pärast pikka sõitu. "Mul oli nagu mingi asend sees ja siis ma ei mõelnud, et mul igalt poolt on nii valus."

Gavronski oli kahekuise trenni järel sõitnud surfilaual järjest umbes 60 kilomeetrit ja 11 tundi. Ta muigas, et ta pole kunagi isegi laevaga nii kaua merel olnud.

Toimetaja: Tiiu Laks

Allikas: Pealtnägija

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: