Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Ringvaates" tutvustati nelja uut Eesti lauamängu

"Ringvaate" toimetaja ja lauamängude ekspert Kajar Kase tutvustas saates uusi Eesti lauamänge, olles ise eelnevalt mängud fookusgrupiga koos läbi proovinud.

Laulu- ja tantsupeo mäng aitab mööda saata neli aastat järgmise laulupeoni. Eesti kaardile on paigutatud laulu-tantsupeolised. Kes kõige rohkem peolisi täringut visates laulukaare alla viib, on võitnud. Mäng nõuab ka teadmisi, iga peolise kaasaviimiseks esitatakse küsimus laulupeo, tantsupeo ja aja kategooriatest. Küsimusi on 3000, nii et otsa need ei saa.

"Om nom nom" on mäng, mis meeldib Kasele kõige rohkem. On kaardid, millel on kuus looma liigendatuna toiduahelatesse. Mängijad panevad kordamööda kaarte välja, pealmine loom saab alumised ära süüa. Näiteks kui panna välja hiir ja teine mängija paneb kassi, siis kass sööb kõik hiired ära ja teine mängija saab neli punkti. Võidab see, kellel on rohkem punkte. Kõige rohkem on arvuliselt kärbseid, seega tekib kiusatus panna välja konn ja saada kümme punkti, samas kui keegi paneb järgmisena siili, siis süüakse hoopis konn ära.

"Härjapõlvlaste riid" on põhimõtteliselt potiknoi sarnane kaardimäng. Kaardidel on erinevad marjad ja härjapõlvlased. On ka lõksud, udud jm võlukaardid. Eesmärk on kaardidest lahti saada. Tuleb peale panna suurema numbriga kaart kui eelmisel mängijal. Kuid ekspert ei saa täpselt reeglitest aru, kas marjad saavad härjapõlvlase ära süüa ning selgust ei saa ka mängujuhendist. Seega on mängu vaja veel natuke arendada.

"Tark mees taskus" mängitakse samuti kaartidega, mille ühel küljel on valdkonnad ja teisel tähed. Näiteks tuleb leida sõna, mis tähistab imetajat, kelle nimetus algab V-tähega. Mäng käib kiiruse peale, kui kaarte keeratakse, tuleb ruttu öelda vastav sõna. "Kiiruse peale mäng läks tüütuks lärmiks, siis tegime nii, et igaüks ütleb ühe sõna ja kes enam ei oska öelda, saab miinuse. Nii oli huvitavam," kommenteeris Kase.

Toimetaja: Mari Kartau

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: