Renate valmistab ette uut albumit: ma ei taha teha muusikat, mis mind ei köida

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Renate Autor/allikas: Kenneth Rüütli

Pärast tihedat suveaega valmistab Renate ette oma uut albumit ning paljudele üllatuseks on lauljatari käe all valmimas ka luulekogu.

"Luulekogu on justkui rahulikum, hoopis teistsugune projekt. Väljendada saan ennast mõlema kaudu, aga muusika on alati mu hinges olnud, luulekogu samas midagi uut ja põnevat. Mõlemad on väga olulised," rääkis lauljatar Menule.

Idee anda välja oma luulekogu tuli sellest, et lisaks lauludeks saanud tekstidele oli Renatel ka avaldamata materjali kogunenud omajagu. "Luulekogu idee oli juba varem jutuks tulnud meie tiimi siseselt, asjad kulgesid oma loogilist rada mööda ja olen õnnelik, et see nüüd lähiajal lõpuks ilmub," tunnistas laulja.

See sügis pakub Renatele ka palju huvitavaid esinemisi ning suure osa ajast veedab lauljatar stuudios, et uue albumi laule salvestada. "Hetkel kõige põnevam projekt on kindlasti mu järgmine singel, mille tahan oktoobris välja anda koos muusikavideoga, mida viimastel päevadel filminud oleme," rääkis ta.

"Teekond Hingeni"

Uue albumi salvestamine on lauljatari hinnangul väga suur töö, iga laul peab saama oma parima kuju, et pärast valmimist edasi elada. "Lõpptulemusena peab see meeldima ka mulle endale - ma ei taha teha muusikat, mis mind ei köida," tõdes Renate.

Uus album kannab nime "Teekond Hingeni" ning see ilmub juba järgmise aasta alguses. ""Teekond Hingeni" saab olema paljuski vastus küsimustele mu enda sees. See album võtab justkui kokku minu kasvamise viimase pooleteise aasta jooksul ning paljud elutõed, mida olen enda jaoks avastanud ja kandnud need oma lauludesse. Kindlasti see avastamine jätkub," paljastas Renate.

"Teekond Hingeni" on Renate kolmas album, oma esimese kauamängiva "Sahtlissekirjutatu" andis Renate välja välja 2011. aastal.

"Kuna olen inimesena palju vaimselt kasvanud ning maailma hakanud vaatama uute nurkade alt, siis on see kandunud edasi ka minu loomingusse. Kindlasti olen muutunud oluliselt kriitilisemaks enda ning oma loomingu suhtes," rääkis Renate, kuidas tema muusika aja jooksul muutunud on.

Ta lisas, et valmiv album on seni ilmunutest kõige isiklikum. "Igasse uude albumisse oleme pannud rohkem tööd võrreldes varasematega. Samuti olen otsinud ning endiselt otsin ennast muusikas, kuid selle albumiga saan ütelda, et mõistan aina paremini, millist muusikat ja kuidas ma teha tahan."

Renate tegemistel saab silma peal hoida tema Facebooki lehel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: