Eesti mees loob eriefekte Hollywoodi kassahittidele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Artur Vill on 37-aastane Nõmmel üles kasvanud ent tänaseks juba 15 aastat Austraalias Sydney's resideerinud arvutigraafik, kelle töö on Hollywoodi kassahittidele eriefektide tegemine.

Austraaliasse sattus Vill 22-aastaselt. "See oli muidugi väga suur muutus minu elus. Oli niimoodi, et kohe pandi suuresse firmasse tööle. Aga sai hakkama," ütles Vill ETV saates "Pealtnägija".

Juba neli aastat pärast Sydney'sse kolimist pakkus kohalik eriefektide firma Animal Logic talle esimest tööd Hollywoodi suurproduktsiooni "Lustakad jalakesed" juures. Sealt alates pole Vill enam Hollywoodi-rongilt maha astunudki.

Lisaks Oscari võitnud linateosele "Lustakad jalakesed“, leiab Villi nime veel ka selliste hiljutiste menukite lõputiitritest nagu "Lego film" ja "Suur Gatsby".

Täpsemalt on Arturi töö erinevate digitaalsete tekstuuride ja pindade, näiteks linnusulgede, majafassaadide, maapinna, lume ja muu sarnase võimalikult tõetruuks lihvimine.

"Me võtame üle 3D mudelid ja anname neile elu, värvid ja selle, kuidas valgus nendega interakteerub. Kogu tekstuuri ja elemendid võtame fotodelt üle ja paneme 3D mudelite peale," selgitas Vill lähemalt.

Artur Villi Eesti ametivend, "Tujurikkujale" ja mitmetele Eesti mängufilmidele eriefekte tootva Frost FX-i loovjuht Heiki Luts kinnitas, et Austraalias resideeriva mehe tööd on tipptasemel.

"Ta tegeleb pindadega ja tekstuuridega, et asjad näeksid välja kas plastmassist, riidest või oleksid karvased. Aga see on tõesti suurepärasel tasemel tehtud," lausus Luts.

Inspiratsiooni tööks saab Vill tihti Eestist, nii saab "Lustakates" jalakestes näha meie lund ning "Kaitsjate Legendi" filmist tuntud öökullid elavad tegelikult Tallinna loomaaias.

"Kui ma siin öökulli filmi tegin, siis ma käisin tegelikult Tallinna loomaaias seal fotosid tegemas. Öökullide jalgadest või siis sellest nahast," tõdes Vill.

Mustamäe 44. ja 54. keskkoolis õppinud mees tegeleb kunstiga lapsest saati. Üllataval kombel on ta aga arvutigraafikas ja 3D-kunstis siiski iseõppija, mis aga ei takistanud teda juba õrnas eas arvutimänge loomast. Oma esimese mängu "Thunder Brigade" kujundas Vill keskkoolilõpetajana 1998. aastal IT-ettevõttes BlueMoon.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: