President Obama täitis Läänemaa poisi unistuse

{{1409739443000 | amCalendar}}
Foto: René Velli (Vabariigi Presidendi Kantselei)

President Toomas Hendrik Ilves postitas täna oma Facebooki lehele südamliku foto Läänemaa poisist Kristo Tsarentsist, kelle unistus oli kohtuda USA riigipeaga.

"Tahan väga kohtuda Ameerika presidendiga, sest olen tema suur fänn ja mulle meeldib Ameerika. Ema küll ütles, et sellise inimesega kohtumine saab olema võimatu missioon, aga kui midagi väga tahta, tuleb anda endast 110 protsenti," kirjutas kümneaastane Kristo kantseleile saadetud kirjas.

Täna sai see presidendi kantselei ees teoks. USA president Barack Obama pidas Kristoga südamliku vestluse ning andis mälestuseks autogrammi.

"Ma ütlesin talle ainult, et ma olen 10-aastane," rääkis Kristo vestlusest Obamaga "Aktuaalsele kaamerale". Seda, mida president talle ütles, poiss ise ei mäletanud.

Obama soovis Kristole, kuid ka kõigile teistele julgust unistada suurelt, sest just uskumatuna näiv unistus Kristol täituski.

"Ma nägin telekast, et ta tuleb siia. Siis läks natuke aega mööda ja siis ma ütlesin, et ma tahan ka kohtuma minna," meenutas poiss, kuidas tal tekkis mõte Obamaga kohtuda.

"Ausalt öeldes naersin ta esimese korraga välja, kuid ta ajas jonni edasi ja rääkis, et kirjutame selle kirja valmis, saagu mis saab," selgitas Kristo ema Signe Tsarents.

Peale Obamaga kohtumist ootab Kristo veel ühe unistuse täitumist - Ameerikasse minemist.

Hommikusel president Obama tervitustseremoonial olid Kadriorus presidendi residentsi ees ka kooliõpilased, valdavalt oli tegu Tallinna reaalkooli lastega. Just Tallinna reaalkooli õpilased-õpetajad astusid esimestena Vabadussõtta, seetõttu olid sümboolsena just selle kooli lapsed täna nende väheste seas, kes said USA president Barack Obama kätt suruda.

 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: