Eesti filmipäevad jõuavad Norrasse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Seenelkäik
Seenelkäik

Homsest 4. septembrini toimuvad kahes Norra linnas – Oslos ja Trondheimis – Eesti filmipäevad koondnimetusega "Kellavärgiga kartul".

Seitsmest filmist koosnev programm on viimaste aastate üks mahukamatest Eesti filmi esitlustest Skandinaavias, teatavad korraldajad.

Rahvusvahelist tähelepanu äratanud mängufilmide "Seenelkäik" ja "Sügisball" kõrval on fookuses dokumentaalfilmid. "Disko ja tuumasõda" räägib Nõukogude Liidu püüdest kontrollida Eesti meediaruumi.

"Õlimäe õied" portreteerib Eesti päritolu nunna Jeruusalemma kloostris ja "Uus maailm" jälgib kogukonnaseltsi seiklusi Tallinna puitasumis. Samuti esilinastub Norras Prantsuse-Eesti kaastootmisfilm "Pimeduse peletamise loits", mille tegevus toimub Norras, Soomes ja Eestis.

Eesti animatsiooni esindab mänguline nukuooper "Lisa Limone ja Maroc Orange".

Filmipäevadel Oslos ja Trondheimis osalevad filmide autorid ja produtsendid. Linastused Oslo keskses väärtfilmikinos Cinemateket ja Trondheimis toimuvad Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvese Norra-visiidi raames.

Sündmus avatakse "Seenelkäigu" linastusega homme kell 17 Oslos. Filmipäevade avamisel osaleb kultuuriminister Urve Tiidus.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: