Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tartu uues eramuusikakoolis õpivad peamiselt täiskasvanud

Foto: Silver Kuusik

Tartu erakooliga samas majas hakkas tööle eramuusikakool, mis erinevalt teistest Tartu muusikakoolidest ei võta prioriteediks laste õpetamist, vaid töötab kõigiga võrdselt. Tänu sellele on kaks kolmandikku vastuvõetud õpilastest täiskasvanud.

Endises füüsikahoones tegutsema asuv eramuusikakool Helivõlu võttis üleeile vastu õpilasi. Peale paari lapse tuli kohale koguni kaheksa täiskasvanut, vahendasid ERRi raadiouudised. Üks neist oli kitarri- ja klaverihuviline 39-aastane Klaarika.

"Lapsepõlves olen astunud mitu korda muusikakooli. Olen ka sisse saanud, aga kuna tollel ajal ei võimaldatud pilli meie peres, siis ei saanud ma õppida. Nüüd on selline mõte, et kõik, mis on elus tegemata jäänud, tuleb ära teha. See on üks minu eluunistus," rääkis ta.

Alustavat kooli eristab teistest paindlikkus ja vastutulelikkus. Olgugi, et teisteski muusikakoolides on täiskasvanutel võimalik õppida, eelistatakse neis siiski noori. Helivõlus see aga nii ei ole, rääkis direktor Anneli Leima.

"Kuna ma täiskasvanuid olen õpetanud Saku muusikakoolis ka,siis tundus, et see on üks niisugune suund, millega võiks tegeleda. Neil ei ole väga palju võimalusi. Julgustust on kindlasti täiskasvanutele vaja, et nad tuleksid õppima. Sealsed õpilased on väga särasilmsed ja rahul sellega, et nad on leidnud aja tulla muusikakooli õppima," ütles Leima.

Helivõlu muusikakoolis saab õppida klaverit, viiulit, kannelt, karmoškat ja laulmist. Kõike seda nii põhiõppes, mis on tavaliste muusikakoolidega sama programmiga, kui ka paindlikumas vabaõppes, kus õpilane saab oma õppekava muuta, võtta lisaaineid kui ka vähendada tundide arvu. Õpetamine on aga iga õppekava puhul ja igas vanuses sarnane, leiab viiuliõpetaja Matis Leima.

"Väga oluline on mõista, et ei ole vahet, kas õpetada last või täiskasvanut. Loomulikult seal on mõlemal oma spetsiifika, aga ei saa suhtuda nii, et täiskasvanu on võimekam ja et kui laps tuleb, siis ta on millestki maha jäänud," rääkis Leima.

"Muusikaharidus on ikkagi nii spetsiifiline, et seepärast me ei teegi nii suurt vahet lastel ja täiskasvanutel nagu enamasti kiputakse tegema muudes koolides. Kõik on oodatud ja vahet teeme sõltuvalt varasemast kogemusest – sellest, kui palju keegi on õppinud ja kokku puutunud," lisas ta.

Muusikakool alustab septembris ligi 20 õpilasega. Paindliku õppe tõttu võivad soovijad liituda ka õppeaasta jooksul.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: