Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muinastulede öö traditsiooni hoidja: sel ööl tasub mõelda positiivseid mõtteid

Foto: ERR/Anders Meister

Täna, muinastulede ööl, süttisid Läänemere ääres tuhanded lõkked. Traditsioon süüdata augustikuu viimasel laupäeval rannas lõkked sai alguse nii Eestis kui ka Soomes 20 aastat tagasi.

Laupäeva keskpäeval sättis Kadrioru seltsi rahvas Tallinnas Russalka juures õhtuks lõkkeplatsi korda. Kunagi ammustel aegadel süütasid viikingid lõkkeid selleks, et näidata merel olijaile kodusadamasse teed. Täna süüdatavad lõkked juhivad tähelepanu sellele, et meri vajab kaitsmist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esialgsete andmete kohaselt süüdatakse muinastulede ööl tuhatkond lõket ning mere äärde on lubanud tulla 28 000 inimest.

"Ilmselt on neid inimesi rohkem, sest ega kõik ei märgi oma lõkkeid veebikaardile. Ega me ei ajagi neid numbreid taga. Meie unistus on see, et ühel hetkel moodustub ümber Läänemere lõkete kett," rääkis muinastulede öö traditsiooni hoidja Anneli Ohvril.

"See on öö, kus mõelda positiivseid mõtteid," lisas ta.

Lõkked põlevad täna õhtul ka Soomes, Venemaal, Rootsis, Taanis, Lätis ja mujal. Haruldane pole seegi, et peretraditsioonist on saanud aastate jooksul terve küla pidu, kuhu aina rohkem rahvast on kogunemas.

Russalka juurde oli täna kell 21 läbi tulnud juba tublisti üle saja inimese, nii kohalikke kui välismaalasi. Paljud neist olid võtnud kaasa küünla, mida mere ääres rannal süüdata.

Toimetaja: Maarja Roon

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: