Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

ERR.EE video: sketši-Savisaar lubab Arvamusfestivali tuua Lasnamäe turule

Tänavune Arvamusfestival pakkus tõsisele jutule vahepalaks ka humoorikaid kilde ning nii võiski näha ka Kinoteatri näitlejate humoorikat lõiku Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare videotervitusest, kus anti lootust ka Tallinna oma Arvamusfestivaliks.

"Kallis Eesti rahvas, ma ei saanud kahjuks osaleda peaministrikandidaatide debatil," ütles Edgar Savisaareks kehastunud näitleja Pius. Põhjus, miks Savisaar linnast välja ei pääsenud, oli lihtne - teed olid lihtsalt remondis. "Ma vastan teie tänastele küsimustele Tallinna TV kaasabil," ütles Keskerakonna esimees ning kadus seejärel virvendava telepildi varju.

Kuigi Savisaar Tallinnast välja ei pääsenud, lohutas ta vaatajaid sellega, et peagi saab Tallinn oma Arvamusfestivali. "Alates sellest sügisest hakkab Tallinn korraldama oma Arvamusfestivali, kuhu on oodatud kõik Tallinnasse registreeritud inimesed, kellel on roheline ühiskaart. Tallinna Arvamusfestival toimub Lasnamäe turul, avatseremoonia koos nukkudega ja mõlemas keeles on lavastanud minu hea sõber Meelis Pai," rääkis Savisaar.

Sketšis pilati ka Tallinna ühistranspordi ja pidevate teetööde temaatikat.

Festivalile saabus ka Henrik Kalmet otse kaevikust. "Enne kui see festival lõppeb, ma tahaksin esitada kaebuse, et mind diskrimineeritakse siin festivalil. Mind ei võeta tõsiselt," ütles näitleja ja alustas seejärel tulist debatti rohkesti kirgi kütnud haldusreformist.

Debatil pani Rassi vallavanemaks kehastunud Anatoli Tafitšuk südamele, et haldusreformi küsimuses tuleks vaadata suuremat pilti, mitte lihtsalt suurt ja karvast kätt. "Seda asja tuleks vaadata riigi tasandilt, maakonna tasandilt, inimese tasandilt. Iga inimene on nagu üks vald. Minu argument on see, et tuleks läheneda inimlikult asjadele, inimese silma läbi," ütles vallavanem.

Sketšis sai sõna ka Eestist lahkunud Anna-Maria Galojan, kes elab juba kaks ja pool aastat Londonis poliitilises eksiilis ja igatseb kodumaad.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: