Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Margus Saar end jääveega üle ei vala ja toetab lihasehaigete seltsi

Jäävee väljakutse saanud "Aktuaalse kaamera" saatejuht Margus Saar otsustas, et enda jääveega ülekallamise asemel ei anneta ta raha ALS-i uuringute toetuseks, vaid toetab Eesti lihasehaigete seltsi.

"Need, kes väljakutset vastu ei võta, peaksid tegema suurema annetuse kui need, kes end veega üle kallavad. Tegin täna annetuse konkreetselt Eesti lihasehaigete seltsi tegevuse toetuseks," rääkis Saar Menule.

Saar sai väljakutse oma Kanal 2 kolleegilt Tanel Talvelt, kellele valati eilses "Reporteri" otse-eetris kaela sahmakas külma vett.

Ice Bucket Challenge on heategevusaktsioon, mis sai maailmakuulsaks tänavu suvel ning sellega kogutakse raha amüotroofilise lateraalskleroosi (ALS) ravivõimaluste uurimiseks.

"Ma arvan, et väljakutse ja sellega kaasnev tähelepanu sotsiaalmeedias paneb laiemalt inimesi heategevuse suunas tegutsema, selles mõttes on see üldhariva iseloomuga. Tähtis on see, et "kogu aur" ei lähe ainult veega ülekallamisele, vaid inimesed ka uuriksid, palju on neid, keda võiks aidata ja millised võimalused selleks Eestis on," lausus Saar.

Ice Bucket Challenge'ist kampaania algidee ja edu üle teeb uudisloo ka tänane "Aktuaalne kaamera".

Väljakutse kohaselt peavad osalised end jääveega üle kallama ning ennast seejuures filmima. Pärast ülesande sooritamist edastatakse väljakutse järgnevale kolmele või neljale inimesele.

Välismaal on Ice Bucket Challenge'i järel annetatud ALS fondile juba kümneid miljoneid dollareid.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: