Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ihtüoosi põdev Kaido sai annetajate abiga endale uue elamise

25. märtsi saates "Ringvaade" nähtud 8-aastase ihtüoosi põdeva Kaido ja tema vanaema Vilve lugu läks hinge üle 4200 inimesele, nii et vannitoast unistanud poiss sai endale uue elamise.

"Kuna selgus, et Kaido käib lastevannis ja seetõttu siis tekkiski esimene mõte, et äkki saaks ehitada Kaidole vannitoa, mille maksimumsumma, mida me arvasime, et kogume, on kuni 5000 eurot, aga 5000 eurost on saanud 95 000 eurot," rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi juhatuse liige Küllike Saar saates "Ringvaade". Tema sõnul Kaidot on toetanud üle 4200 annetaja, mis võimaldas poissi aidata palju rohkem kui algselt plaanitud.

25. märtsi "Ringvaate" saates nähtud 8-aastase ihtüoosi ehk kalasoomustõve põdeva Kaido ja teda kasvatava vanaema Vilve lugu läks hinge nii paljudele, et Kaido sai endale täiesti uue elamise. Kaidole oli uue kodu juures kõige olulisem, et oleksid korralikud pesemisvõimalused, sest haiguse tõttu tuleb teda pesta mitu korda päevas. Vanas kodus tundis ta neist väga palju puudust. Äsjavalminud maja vannituba võttis Kaido sõnatuks. Tema uus tuba on väga ilus just tänu suurele seinal olevale pildile ning suurele voodile, arvas poiss.

"Vapustav, nii valge, nii puhas, siin on kardinad, meil vanas kodus ei olnud, olid ainult tekid ees kunagi, aknad käivad lahti, suur voodi, mul pole kunagi nii suurt voodit olnud, oma tuba, ka seda pole mul kunagi olnud," rääkis vanaema Vilve esimestest emotsioonidest uues kodus.

Maja valmimiseks kulus Küllike Saare sõnul üle 83 000 euro. "Kooskõlastatult vanaemaga otsustasime ülejäänud annatused, mis maja ehitusest üle jäid, kasutada teiste ihtüoosihaigete laste tarbeks. Kolm perekonda saab endale vannid, ühele perekonnale ehitame vannitoa," rääkis Küllike Saar, kelle sõnul on ka plaanis korraldada ihtüoosihaigete laste laager.

Ihtüoos ehk kalasoomustõbi on naha sarvestumishäire, mille korral naha pinnal moodustuvad soomusjad ketud. Selle haiguse põdejail on sarvkihi rakkude uuenemine kiirenenud või nende irdumine aeglustunud. Kalasoomustõbi ehk ihtüoos on pärilik ja eluaegne haigus, kuid ei nakka kunagi.

Toimetaja: Mariell Raisma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: