Piret Järvis valmistub kolmikõdede abiga ööjooksuks: mulle väga meeldib, et mind professionaalid juhendavad ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piret Järvis harjutab kolmikõdede abiga
Piret Järvis harjutab kolmikõdede abiga Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tippjooksjad Lily, Liina ja Leila Luik aitavad ajakirjanik Piret Järvisel ööjooksuks valmistuda.

"Mulle väga meeldib, et mind professionaalid juhendavad. Seni olen sörkinud teadmata, kas teen trenni õigesti või valesti. Hea, kui nüüd õed Luiged minu võimeid hindavad ja soovitusi annavad," sõnas Järvis, kes armastab trenni teha Tallinna kesklinnas.

Esimeseks proovilepanekuks valis Järvis 16. augustil toimuva ööjooksu, mis on talle esimene jooksuvõistlus pärast põhikooli.

Ööjooksuks valmistudes soovitasid õed Luiged treeningute arvu vaikselt tõsta.

"Valmistumine jooksuvõistluseks on väga mitmetahuline. Lisaks rahulikule jooksule lihastreening, kiirustreening, jooksuharjutused, jooksutehnika treeningud, venitusharjutused ja lihashooldus. Keha tuleb tervikuna ette valmistada," selgitas Lily Luik.

Oluline on ka varustus, mis peab toetama treening- ja võistlustegevust, mitte tegema seda põrguks, kommenteerisid õed. "Kahed jooksujalatsid kindlasti, ühed rahuliku jooksu jaoks ja teised kiirema jooksu ning võistluse jaoks. Lisaks riietus, mis arvestaks meie kliimat – treenimiseks pluss 30 kraadiga ja miinus kümne kraadiga," laususid nad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: