Reporter Anna Gavronskist sai kõigest 60 päevaga surfar

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Anna Gavronski surfitrennis. Autor/allikas: ERR

Kas 60 päevaga on võimalik saada tubliks surfariks? Jah, on. Seda isegi siis, kui oled õbluke ja õrn baleriin. "Aktuaalse kaamera" ja "Pealtnägija" toimetaja Anna Gavronski võttis selle eksperimendi ette ning tõestas nii mõnelegi, et kui on piisavalt pealehakkamist ja tahtmist, võib saavutada uskumatult palju.

Kui "Pealtnägija" toimetus Annale eksperimendiks ettepaneku tegi, ei löönud ta risti ette ja võttis selle rõõmuga ette. Siht, milleni vaid loetud kuudega jõuda, oli uhke – surfimaraton ning seda täies mahus. Tegutsemisindu ei vähendanud ka see, et kogu treening tuli läbi teha töö kõrvalt ja oma vaba aja arvelt.

Anna tunnistab, et koormus oli loomulikult suur. "See tähendas, et mul oli kolm korda nädalas Laulasmaal trenn ning iga kord kestis see keskmiselt poolteist tundi," rääkis Anna Menule ja lisas, et vahel tuli ette ka nädalaid, kus treeningkordi oli suisa neli.

Sai korralikult vatti

Suur koormus Annat ei hirmutanud, sest tegelikult on ta sellega harjunud. "Mul on baleriini paberid. Ma olen 12 aastat balletti õppinud ja seal oli ju ka kõva trenn," rääkis ta. "Sportlik vorm oli mul selline keskmine, aga surfist olid mu teadmised täielik null," ütles ta.

Nii algasidki treeningud esmalt liival. "Treener näitas ette, kuidas ma end hoidma pean ja tegime umbes tund aega kuiva trenni. Aga juba esimesel päeval sain ka vette ja sõitsin oma esimesed 30 meetrit," muljetas Anna.

Anna meenutas, et esimesed treeningukorrad olid päris ekstreemsed. "See oli mai lõpus, õhutemperatuur oli kuus kraadi ja mul oli juba enne külm. Küll aga tuli adrenaliin sisse, mis aitas selle kõik läbi teha," meenutas Anna.

Kui varem suhtus Anna vette pigem jahedusega, siis nüüd oskab ta seda tõeliselt nautida. "Varem oleks ma igasuguste vahemaade läbimisel ka lennukit laevale eelistanud, sest kord lapsepõlves sattusin tormise ilmaga laevareisile ja mul on sellest halvad mälestused, siis nüüd mulle vesi meeldib!" ütles ta.

Siiski tunnistab ta nüüd, et koormus oli päris korralik. "Mu käed said ikka korralikult vatti. Enne olid mu käelihased olematud, aga nüüd jõuan ma järjest ka viis kätekõverdust teha!"

Tegemisi pooleli ei jäta

Eksperimentide ees Anna Gavronski risti ette ei löö. "Kui on midagi ägedat teha, siis teen hea meelega. Pooleli ma asju samuti ei jäta. Kui midagi on ette võetud, siis tuleb see ka lõpuni viia," ütles ta ning lisas, et ei välista esmalt võimatuna näivaid ettevõtmisi ka tulevikus.

Kui Annalt küsida, kas on üldse midagi, mida ta poleks nõus omal nahal proovima, jääb ta mõttesse. "Suusahüppeid prooviks ma hea meelega, aga sportvõimlemine siis ehk," ütleb ta lõpuks ning põhjendab, et selleks ettevõtmiseks napib tal lihtsalt kätes jõudu.

Anna Gavronski vahvaid läbielamisi ja raskeid katsumusi surfimaratonil näeb "Pealtnägija" eetris juba septembris.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: