Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

"Linn on minu" lauljatar Epp Kõiv: muusikat teen eelkõige muusika enda pärast

Epp Kõiv
Epp Kõiv Autor/allikas: Pressimaterjalid

Sel kevadel vallutas raadioid singel "Linn On Minu" (Demie Remix), mille esitajaks on noor lauljatar Epp Kõiv. Kuigi lugu ise on saanud populaarseks paljude eestlaste seas, tunnistas Epp, et tema ise on jäänud küllaltki tundmatuks.

""Linnaloo" edu oli mu jaoks heas mõttes üllatav tõesti. Lugu on saanud väga kuulsaks, samas olen mina sealjuures jäänud endiselt üsnagi anonüümseks või vähemalt ei teata, mis näoga see Epp Kõiv on,“ rääkis Epp Menule.

Lauljatari hinnangul ei ole "Linnalugu“ tema enda elu kuigivõrd muutunud, sest fännid teda tänaval ei jälita ja poes keegi autogrammi ei küsi, kuigi mõni väiksem äratundmismoment on ette tulnud küll. "Võib-olla kõige enam on loo edu mind mõjutanud selles mõttes, et hea tagasiside on juurde andnud indu ja motivatsiooni. Alati on hea tunne teha midagi, mis inimestele meeldib,“ lausus ta.

Samas kinnitas Epp, et laiema publikuni jõudmine ei ole olnud tema jaoks kunagi eesmärk omaette, kuid selle olulisust ei tohiks ka alahinnata. "Muusikat teen eelkõige muusika enda pärast - teen seda, mis mulle meeldib, koos inimestega, kellega koos on seda tore teha. Aga ma arvan, et iga artist loodab, et tema muusika peale tema enese ka teisi kõnetaks. Niisiis on mul väga hea meel selle üle, et minul tänu "Linnaloole“ nii paljude inimesteni jõuda õnnestus,“ rääkis Epp.

Tegelikult ei tea paljud kuulajad ka seda, et raadios on kuulsaks saanud "Linn on minu“ remiks-versioon, mille autor on Demie. Loo originaal on aga salvestatud koosseisuga Luulud, mida saab kuulata Epp Kõivu Youtube'i kanalist. "Minule meeldivad mõlemad lood, raske on öelda, kumb rohkem, sest nad on nõnda erinevad. Arvan, et sõltuvalt oludest ja tujudest on parem üks või teine. Algne lugu on minu enda jaoks võib-olla südamelähedasem, kuid raadios töötab Demie oma kindlasti paremini,“ rääkis Epp mõlemast palast.

Koos Luuludega andis Epp veebruaris välja ka EP, millel kõlav laul "Südametrumm“ jõudis raadiotesse isegi varem kui kuulajate südameid vallutanud "Linn on minu“. "Seni pole sel õnnestunud nii edukaks saada, kuid olen alati headeks üllatusteks valmis - eriti, kuna minu enda meelest on see väga äge lugu,“ lausus Epp.

Oodata on uut muusikat

Praegu teeb Epp tööd mitme muusikaprojekti kallal ning õpib magistriastmes suulist tõlkimist. Epp tunnistas, et ei tahaks tulevikus jätta kumbagi ala ning näeb end nii muusiku kui tõlkijana.

Praegu kuulub lauljatari aeg aga sooloprojektile ning tema uus singel tuleb välja juba selle suve lõpus.

"Ütlen kohe ka selle ära, et kuigi valmimas on sooloalbum, pole ma sellega tegelenud üksi, vaid koos oma suurepäraste sõprade-muusikutega, kelleta poleks miski võimalik. Esimene singel albumilt tuleb välja suve lõpus. Lisaks sellele võib peagi kuulda järjekordset tantsumuusikapala, mis on tehtud koostööd M3itisega,“ kergitas Epp saladuseloori.

Lauljatari tegemistega saab end kursis hoida tema Facebooki lehel.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: