Enn Eesmaa: Pant, Karemäe ja Ott on olulised, sest nad olid teeraja alguses ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Laupäeval saab ETV 59-aastaseks. Legendaarne telemees ja praegune aktiivne poliitik Enn Eesmaa valis välja mõned Eesti teleajalukku läinud saatejuhid, kellele tasuks sel puhul tähelepanu pöörata.

Eesti Televisiooni algusaegadest meenutas ta Valdo Panti ja hiljuti meie seast lahkunud Rein Karemäed. Nende järel ja kõrval on nii nõukogude liidus kui vabas Eestis mänginud olulist rolli Urmas Ott. “Need kolm meest on minu jaoks väga olulised selle pärast, et nad on mingisuguse teeraja alguses,” rääkis Eesmaa "Ringvaates".

Erinevad ajad on nõudnud teletööle erinevat lähenemist.“Ma üldse keeldun võrdlemast nende aastate tegijaid tänaste tegijatega. Meie töötasime, ka mina, suurema osa oma elust hoopis teistes tingimustes, ja ma ei tea siiamaani, milliseks oleks võinud kujuneda reporter, kommentaator, telemees Enn Eesmaa, kui ma oleks alustanud vabas Eestis,” rõhutas Eesmaa.

Eesti Televisiooni peeti tema sõnul samas nõukogude ajal teistes liiduriikides kõige huvitavamaks ja vabameelsemaks terves liidus. “Me pidime oskama ja oskasime väga palju rääkida sõnade vahel,” ütles Eesmaa.

Tänaste saatejuhtide seast tõi Eesmaa välja Marko Reikopi, Mihkel Kärmase ja Vahur Kersna. Telelegendi hinnangul oleksid tänased professionaalid saanud hästi hakkama ka nõukogudeaegsetes tingimustes, kus ei kammitsenud reitingud, küll aga ideoloogia.

“Kahtlemata ikkagi legendideks saavad lõppkokkuvõttes need inimesed, kes on teinud olulisi saateid,” oli Eesmaa kindel. Eriliselt tõstis ta esile Mati Talviku, kes on eriline mitte ainult Eesti, vaid ka kogu maailma teleajaloos - alustas ta juba enne Eesmaa tulekut ning teeb senini Eesti Televisioonis saateid.

Enn Eesmaa teeks isegi praegugi saateid, kui ei tegutseks poliitikuna. Ka oma teleminevikule vaatab ta tagasi hea meelega ning on pidanud väga vähe elus saadete üle piinlikkust tundma. “Ma usun, et mu parimad aastad on olnud ekraanil,” avaldas Eesmaa.

Toimetaja: Kertu Vider

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: