Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Nädalavahetusel vallutasid Tartu südalinna 19. Hansapäevad

Tartu hansapäevadel on oma truu publik.
Tartu hansapäevadel on oma truu publik. Autor/allikas: Ahto Sooaru

Möödunud nädalavahetusel toimusid Tartu 19. Hansapäevad nimega Ajastumürgel. Festival avati rongkäiguga, toimus linnadevaheline turniir ning esinesid mitmed säravad artistid.

“Kolm festivalipäeva sujusid hästi, täites Tartu südalinna ajaloo, melu ja mürgliga, säravate artistide ning heatujuliste külastajatega. Ehk jääb neil päevil loodud hansaaegse ajastu vaim pärast festivali veel mõneks ajaks Tartu tänavaile koos Tartu vaimuga uitlema,” sõnas Tartu Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees.

Festivali avapäeval, 11. juulil liikus Hansapäevade auks läbi Tartu südalinna rongkäik, millest võtsid osa nii festivali korraldajad ja meeskond, turniiriks küllasõitnud linnad, esinejad kui ka pealtvaatajad. Raekoja platsil avas Ajastumürgli Tartu linnapea Urmas Klaas ning tantsuks mängis ansambel Curly Strings.

Laupäeval, 12. juulil toimus linnadevaheline turniir, millest võtsid osa Paide, Pärnu, Rakvere, Tallinn, Viljandi ja Tartu. Võisteldi kolmel kaasahaaraval alal: sportlik teatevõistlus, muusikavõistlus ning papagoilaskmine. Linnadevahelise turniiri võitjat välja ei kuulutatud – kõik osalenud linnad olid vaprad ja südikad. Festival jätkus pühapäeval, 13. juulil mitmekülgse kultuuriprogrammi ja tegevustega erinevates linnakutes.

Hansapäevade lavadel esines üle 20 artisti, sh Vaiko Eplik, Hanna-Liina Võsa, Liisi Koikson, Paabel, Uku Madis Vainu, Wilhelm jpt. Jaanilinnas tegutsesid avatud hoovid, Toomemäel asunud Lastelinnas ja Teaduslinnas sai osa võtta harivatest ja arendavatest töötubadest. Raualinnas oli avatud vana-autode näitus ning toimus rammumeeste jõukatsumine. Taas oli külastajate seas menukas toomkiriku varemeis avatud välikino.

Tartu 19. Hansapäevad toimusid 11.–13. juulil 2014. Sel aastal oli võimalik külastada Jaanilinna, Antoniuse Õue, Toomelava, Teaduslinna, Raualinna ja Lastelinna. Tavapäraselt oli avatud ka rikkalik Hansalaat.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: