Jaagup Kreem: olen loobunud kihust saada ülemaailmselt tunnustatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ansambel Terminaator kehastab muuslikalis
Ansambel Terminaator kehastab muuslikalis "Billy Elliot" orkestri rolli Autor/allikas: ERR

Muusik Jaagup Kreem tunnistas, et on oma karjääri jooksul kogenud väga palju vägevat, kuid üks asi, mis jääbki täitumata, on ülemaailmne tunnustatus.

"Juulikuu lund" kuulates tuleb Jaagupile endiselt sisse mõnus tunne. "See lugu oli varem kirjutatud, aga seal oli selline asi, et kuna tol ajal ei olnud meie bändis veel Elmar Liitmaad ja mängis Sullivan ja olid teised, siis juthus selline asi, et mina tulin oma "Juulikuu lumega" välja, siis nemad ütlesid, et no ei, kuule, Termikas on ikkagi rokibänd ja seda "Juulikuu lund" me küll ei hakka mängima. Kui 1995. aastal Elmar Liitmaa liitus meiega ja vahetas ära kohad teiste kitarristidega, siis ta ütles, et Jaagup, nüüd oleks vaja hakata uut plaati tegema," meenutas Jaagup Kreem Raadio 2 saates "Suveraadio".

Toona oligi tal valmis kaks lugu, mis ootasid plaadile pääsemist. Need olid "Juulikuu lumi" ja "Ütle miks".

Terminaatoris on Jaagup mänginud 27 aastat, kuid tülpimust ta ei tunne. "Kui igav hakkab, siis tuleb teha mingisuguseid muid asju vahepeal. Ma mäletan, et kui Elmar esimest korda meie bändist ära läks ja mina otsustasin hakata suurema huviga tegelema mootorratastega, siis Elmar läks ära ja vaatas, et ega minust vist enam asja ei saa. Siis, kui Elmar ära läks, siis ma mõtlesin küll, et ilma Elmarita ei oska me enam teha seda bändio, aga siis tuli Sullivan tagasi," rääkis ta ja lisas, et bänd on siiski elujõuline püsinud.

Ka elevus esinemiste ajal ei ole kuhugi kadunud ja nii-öelda täismaja tekitab endiselt mõnusa ärevuse.

Ülemaailmset kuulsust enam ei püüa

Jaagup tunnistas, et tema unistused on läinud täide peaaegu täies mahus. "On ka antud 30 000 publikule kontserte. Ma ei ole kunagi arvanud, et ma mingi staar olen. Eestis sellist asja on väga raske ette kujutada. Meil olid, jah, lausa superstaarid. Meil oli Jaak Joala ja meil on siiamaani Anne Veski. Meil olid sellised pärisstaarid. Terve suur Nõukogude Liit oli seal taga," ütles ta ja tunnistas, et ainuüksi Eestis sellise mahu populaarsust saavutada pole võimalik.

"Ainuke asi, mis on jäänud tegemata ja see jääbki tegemata, on see kihk saada ülemaailmselt tunnustatud. Ma olen sellega leppinud," ütles Jaagup ja tunnistas, et see äratundmine jõudis temani siis, kui Mihkel Raud naasis bändiga Ameerikast ja tunnistas, et tema illusioonid ülemaailmsest kuulsusest purunesid.

Samuti usub Jaagup, et saavutuste juures on oluline ka vanus. "Ma tean, et tänapäeval, kui sa ei ole 20. eluaastaks midagi saavutanud, siis sa oled vanainimene. Siis on ikka väga raske kuskilt läbi lüüa. Kui sa oled 40, siis see on katastroof juba," ütles ta.

Suudab endiselt üllatada

Jaagup Kreem tunnistas, et Terminaator suudab publikult endiselt positiivselt üllatada. "Ma arvan, et kõige suurem üllatus on see, et me oleme praktiliselt tagasi oma juurte juures. See on selline aus, sirgjooneline, enamasti tekstide peale suunatud kvaliteetne eestikeelne rock."

Viimase aja suurim tunnustus sai talle aga osaks alles äsja. "Mul ol nii suur au see aasta, et minnu ja Tiit Kikase kirjutatud lugu "Lilled juustes" oli sel aastal tantsupeol. See oli midagi täiesti müstilist minu jaoks. Ma olin täitsa rabatud," muljetas Kreem.

Rockisauruse staatust Jaagup Kreem ei karda. "Mul on minu suur eeskuju ja mees, kes õpetas mulle esimesed kitarriakordid selgeks - ta on mulle väga heaks majakaks. See mees on Hendrik Saller. Ükskõik, kui vanaks mina saan, on tema minust ikka kuus aastat vanem," naeris Kreem Oma teiseks iidoliks peab ta Ivo Linnat.

Toimetaja: Silver Kuusik

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: