Vaiko Eplik muusika kirjutamisest: ma ei lõpeta nagunii, isegi kui see muusika enam nii hea ei ole ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vaiko Eplik Autor/allikas: Eesti LGBT Ühing
Muusik Vaiko Eplik tunnistab, et on jõudnud kaugemale faasist, kus talle pakkus rõõmu pelgalt hea laulu kirjutamine - tema jaoks on ülimalt oluline, et see hea laul kuuluks ka kuhugi suuremasse tervikusse. Muusika on seejuures töö, millest Vaiko loobuda ei kavatse - seda isegi siis, kui kvaliteet ei peaks enam nii hea olema.

Hiljaaegu ilmus Eplikult värske album "Nelgid". Plaadi nimilaul on inspireeritud Raimond Valgrest. "Ma ühel hetkel mõtlesin hästi palju ta peale ja tekkis küsimus, et missugune oleks võinud olla Raimond Valgre ja võib-olla ka tema elu, kui ta olnuks suuteline irooniaks. Tema muusikat kuulates on see alati nii romantiline, nii siiras, nii ilus, et kohati tundub, et igasugune iroonia oli talle täiesti võõras. Võib-olla see oleks aidanud tal ennast säästa. Ma siis mõtlesin, et ma katsun kirjutada loo tema stiilis, aga irooniaga. Tulemuseks on siis "Nelgid"," rääkis Eplik Vikerraadio saates "Stuudios on Sten Teppan".

"Nelgid" on Eplikule juba teine album poole aasta jooksul. "See plaat ilmub praegu mitmel põhjusel. Esiteks, ta sai valmis. Minu plaadid ilmuvad siis, kui nad valmis saavad, sest pole midagi nõmedamat, kui sa teed mingi asja valmis ja siis jätad ta kusagile tolmuma. Kui raha peale mõelda, siis võib-olla oleks targem olnud ta välja anda aasta lõpus, aga mina tahtsin, et inimesed saaksid suvel kuulata seda plaati," selgitas Eplik.

Siiski oli plaadi praegusel ilmumisel veel teinegi põhjus. "Et saaks minna edasi, saaks millestki uuest mõtlema hakata. Plaadi tegemine on nii intensiivne tegevus, et see hoiab sind mingis mõttes paines. On hea see kaela pealt ära saada," ütles ta.

"Minu jaoks on see loomulik asi, mulle meeldib, et mida rutem asja kaelast ära saab, seda parem. Muusikas ei ole hea jätta asja laagerduma või kusagile riiulile. Sa kaotad temaga sideme - sa liigud edasi ja ta jääb sulle võõraks. Sa ei saa edasi minna. Mul on omal ajal jäänud albumeid pooleli ja lõpetamata. Nad on siiani ilmumata," rääkis Eplik. Seda ilmumata materjali on lausa mitme plaadi jagu.

Vaiko tunnistas, et temalgi on olnud loomingulisi mõõnaperioode. "On olnud hetki elu jooksul, kus ma mõtlen, et ei tea, kas nüüd veel tuleb mõni hea lugu, aga ma arvan, et ega ma ei lõpeta nagunii, isegi kui hea ei ole enam muusika. Mida ma siis ikka teen? Ma eriti muud nagu teha ei oska. Profijalgpallurit minust ei saa, ei saa ka minust näitlejat või teleoperaatorit. Ma olen muusik, las ma siis teen," rääkis ta.

Eplik rääkis, et tema jaoks on äärmiselt oluline enese motiveerimine töö jooksul, sest siis tuleb tulemus tõeliselt hea. "Mind huvitab väga album kui formaat. Ma sellest punktist olen möödas, kus oleks tohutult suur asi mingi väga hea laulu kirjutamine. Minu jaoks on väga oluline, et see laul kuuluks kuhugi suuremasse tervikusse. Ma tahaksin selle tegevusega jätkata," selgitas Eplik.

"Ma olen väga õnnelik, et ma tegelen muusikaga, justnimelt popmuusikaga, mille järele on nõudlus," rääkis ta.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: