Rahvatantsijad tegid "Kaerajaani" flashmobi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Youtube

Märt Agu juhitud rahvatantsurühm tegi selle aasta märtsikuus Kaerajaani flashmobi - tegemist oli osaga Balti Filmi- ja Meediakooli ristmeedia magistritudengite lõputööst, milles erinevatel platvormidel toimuvate lahendustega kutsutakse üles suvisele Laulu- ja Tantsupeole ning juhitakse tähelepanu rahvatantsule laiemalt.

Projekti autori Reigo Kimmeli hinnangul läks flashmobide tegemine väga ladusalt, sest peale lühikest tutvustust haarati plaanist kohe õhinal kinni.

"Filmimine oli päris põnev, sest aeroobikatunnis tegid umbes 20 rahvatantsijat ja viis juhukülastajat kõigepealt 20 minutit kõva treeningut enne kui "Kaerajaan" peale läks," rääkis Kimmel. Samal õhtul osales ööklubis toimunud flashmobis ligi 50 rahvatantsijat.

Lisaks flashmobile tegid tudengid rahvatantsu promoks ka mobiiliäpi FingerFolk, millega on võimalik mobiiliekraanil erinevate riikide rahvatantse tantsida ning oma tulemusi teistega jagada. Rahvatantsu mobiiliäpi prototüüp loodi aprilli alguses Valgeneves toimunud Garage48 üritusel, kus see võitis ühe peaauhindadest.

Märt Agu hinnangul oli tegemist väga laheda ettevõtmisega, sest rahvatants vajab tähelepanu rohkem ja laiemalt kui ainult Laulu- ja Tantsupeo raames. "Kuigi näppudega mobiili toksides ei ole võimalik rahvatantsu samme õppida, võib ka mobiiliäpp tuua uusi huvilisi tantsutrennidesse," hindas Märt Agu.

Videot "Kaerajaani" flashmobist treeningsaalis näed siin:

"Kaerajaan" ööklubis kõlas aga nii:Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: