Tallinna tänavatoidufestivalil osaleb üle 40 söögikoha ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Autor/allikas: ERR

Pühapäeval, 15. juunil algusega kl 11.00 korraldab Telliskivi Loomelinnak esimese Tallinna tänavatoidufestivali, kus süüa-juua pakub enam kui 40 söögikohta. 

Festivalil saab maitsta ligi 20 erineva rahvusköögi roogasid, tutvuda EXPO Eesti tänavatoidu konkursi finaaltoitudega ning osaleda tänavatoiduseminaril "Tänavatoidust inspireeritud“, teatasid korraldajad.

Tallinna tänavatoidufestival on esimene omasugune Eestis ja Baltimaades, kus saab maitsta nii tuntud „klassikalisi“ tänavatoite nagu hamburgerid, kebab ja hot-dogid, Eesti rahvusroogade erinevaid käsitlusi kui ka tuntud tipprestoranide interpretatsioone tänavatoidust. 

"Meie esimene festival on kulinaarne reis ümber maakera, kus enim saab tutvuda kohalike, Aasia ning Lõuna-Euroopa toitudega,“ selgitab festivali peakorraldaja ja Telliskivi Loomelinnaku sisujuht Raimo Matvere. „Telliskivi Loomelinnak soovib selle festivaliga tuua Eestimaale teadmist, et tänavatoit ei tähenda rasvas vettinud friikartuleid ja ilmetut halli pihviga burgerit, vaid on väga kirev ja maitsenüansirikas maailm, mis paljudes kultuurides on lahutamatu osa igapäevaelust.“

Tänavatoidufestivalil toimub EXPO Eesti tänavatoidu konkursi finaal, kus Indrek Kivisalu eestvedamisel valmistavad tippkokad finaali jõudnud roogasid. Konkursile laekus 64 tööd, millest asjatundjate žürii valis finaali viis. Kõigil külastajatel on võimalik EXPO telgist finaaltoite osta, maitsta ning hääletada oma lemmiku poolt. Enim hääli koguvat toitu hakatakse järgmisel aastal pakkuma EXPO Milano 2015 Eesti paviljonis.

Kl 15.00 algab Erinevate Tubade Klubis (Telliskivi Loomelinnaku tänavaäärse hoone IV korrusel) koostöös Santa Mariaga seminar „Tänavatoidust inspireeritud“. Seminari käigus mõtestavad esinejad lahti, mis üldse on tänavatoit, kuidas see inimesi ja keskkonda mõjutab ning kui tervislik see on. Peaesinejatelt on Helsinki Streat Festivali korraldajad, kes räägivad tänavatoidukultuuri maaletoomisest Helsinkis ning Mark Wright, kes on tänavatoidu ekspert ning Londoni ühe popima tänavatoidukoha, Rola Wala, omanik. Osad seminari ettekanded on eesti, osad inglise keeles.

Tallinna Tänavatoidufestival pöörab tähelepanu keskkonnasõbralikkusele. Külastajad on väga oodatud tulema kohale oma nõudega või taaskasutama pakutavaid plastik- ja pappnõusid nii palju kui võimalik. Arvestada tasub ka sellega, et plastikprügi hulga vähendamiseks kehtib plastiktopsides jookide ostmisel „topsitasu“, mis ulatub 0,5 l topsi puhul ühe euroni Topside taastäitmisel ja pandipakendis kaasaostmisel lisatasu ei ole.

Festivalil on avatud kaks lasteala, loomelinnaku õue tänavalaval saab kuulata muusikalisi etteasteid ning terve päeva mängivad tipp-DJd tantsu-, funky- ja maailmamuusikat Ameerikast Aafrikani. Vihmase ilma korral festival ära ei jää, külastajatel on toidu nautimiseks avatud suur telk ning Punane saal kohe toidukohtade vahetus läheduses.

Sissepääs festivali alale maksab üks euro, alla 10-aastastele lastele tasuta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: