Tööotsijate lauluselts kogub Hooandjas plaadi jaoks hoogu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tööotsijate laulu- ja lustiselts „Saab ikka“ tegutseb juba neljandat aastat ning nüüd ollakse nii kaugel, et soovitakse välja anda plaati.  Selleks tehti Hooandjas projekt "Vaata alati helgemat poolt", mis kogub hoogu. 

"Suure masu ajal kutsusin Tallinna töötute klubides käivaid inimesi laulma," rääkis Tööotsijate laulu- ja lustiseltsi „Saab ikka“ looja Ülo Vihma "Ringvaates". Seltsi loomise ajend oli sügav masu aeg, kui töötuid oli üle saja tuhande. Soovides tavakodanikuna anda olukorra paranemisse mingigi panus, saigi selts loodud.

Sel hetkel ei kujutanud Ülo Vihma ette, et selts jääb pikaks ajaks tegutsema. "See on tõeline ime," ütleb ta nüüd. Tänaseks on nad käinud esinemas Diakooniahaiglas ja Iru hooldekodus, Jõelähtme ja Peetri kirikus, Seevaldis, Tallinna tööotsijate klubide ning Kristiine linnaosa üritustel.

Neli aastat igal esmaspäeval laulmas käiva tööotsija Piret Proosi sõnul tehakse muusikat ikka enda lõbuks. "Meil on väljakujunenud sõpruskond juba selle aja jooksul ja meil on tore koos olla," põhjendas ta seda, miks on ta kõigi nende aastate jooksul seltsis aktiivselt kaasa löönud.

Nüüd on Tööotsijate laulu ja lusti selts „Saab ikka“ otsustanud plaadi välja anda, et seda teekonda, mis koos ette võetud, jäädvustada. Ülo Vihma sõnul on võimalik, et minnakse ka tuurile.

Plaat plaanitakse valmis saada juba enne jaanipäeva. Projektile "Vaata alati elu helgemat poolt" on võimalik hoogu anda Hooandjas: http://www.hooandja.ee/projekt/vaata-alati-elu-helgemat-poolt

Toimetaja: Mariell Raisma

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: