Vaatajate lemmik seriaalinäitleja Elisabet Reinsalu: seriaalis mängimine pole minu annet pärssinud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Pilvede all" näitleja Elisabeth Reinsalu Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Linnateatri näitleja Elisabet Reinsalu valiti nädal tagasi Eesti parimaks seriaalinäitlejaks ning naine tõdes, et on saanud oma rollidele väga positiivset tagasisidet.

"Olin ise ka üllatunud, et eestlased, keda peetakse kinniseks rahvaks ja kes oma emotsioone ei armasta väljendada, on mulle ligi astunud. See on väga soojakstegev tunne," lausus Reinsalu Vikerraadio "Jutusaates".

Näitleja rääkis, et eriti üllatav on see, et ekraanil mängib ta tavalisi lihast ja luust inimesi, mitte mingeid koomikuid. "Elus armastan ma väga nalja teha, aga ekraanil ja laval ei ole olnud väga võimalust. Mul on enda arust päris hea naljasoon, aga võib-olla ma olen kartnud, et mul ei tule välja see naljategemine laval,“ lausus ta.

Reinsalu on mänginud sarjades "Ohtlik lend“, "Pilvede all“ ja "Kartulid ja apelsinid“. "Mul on olnud õnne mängida sarjades, mis on hästi kirjutatud ja kus on tugev meeskond. Vahel elus juhtub, et satuvad kokku õiged inimesed, meeskond, lugu ja ajahetk. Kui teaks seda valemit hiljem ka rakendada, oleks produtsendid ja sarja tootjad õnnelikud,“ tunnistas ta.

Korraga on võttepäeval töös neli osa. "Seetõttu on seriaalitegemine olnud väga mobiliseeriv, vilumust tekitav ja väga hea kogemus, mis annab oskuse hetkega töösse sukelduda ja mingit psühholoogilist ettevalmistustööd ei ole. Pigem on see kohe vettehüppamine ja ujumahakkamine,“ arvas ta.

Reinsalu ei usu, et seriaalides näitlemine teda kui näitlejat rikub. "Ma ei saa kuidagi öelda, et see on mind kui inimest muutnud kuidagi odavamaks või minu annet pärssinud, vastupidi,“ rõhutas ta, kuid lisas, et teater on ikkagi tema esimene armastus.

Kuigi "Kartulite ja apelsinide“ tegelaskuju on kirjutatud just Reinsalule, tõdes näitleja, et sarja kirjutamises tema kaasa rääkida ei saa ning päriselus pole ta sarja stsenaristi Eleonora Bergiga kunagi kohtunud.

"Ta on mingis mõttes nagu jumal, et ta kogu aeg hõljub meie kohal, ma ei ole teda kunagi näinud, aga tunnen tema kohalolu,“ tõdes Reinsalu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: